Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybitna młodzież u prezydenta

Wtorek, 23 marca 2010, 20:42
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 8:39
Autor: Sven
Wałbrzych: Wybitna młodzież u prezydenta
Najlepsi uczniowie w towarzystwie samorządowców
Fot. Daniel Wawryniewicz
Dziś w Sali Witrażowej wałbrzyskiego ratusza uhonorowani zostali uczniowie gimnazjów, którzy swoimi wynikami w nauce, postawą społeczną, kulturą osobistą, osiągnięciami w różnorakich konkursach powinni budzić wielki szacunek.

Jest to na pewno również powód do dumy dla rodziców, wychowawców i dyrektorów szkół.

Stypendia pierwszego i drugiego stopnia przyznawane są od 2004 roku, kiedy Rada Miasta uchwaliła i wprowadziła w życie ten szlachetny zwyczaj. Przez kilka miesięcy do wakacji szóstka wybranych będzie otrzymywać po 270 zł, stypendium II stopnia, miesięcznie. Są to: Aleksandra Antoszkiewicz z PG nr 2 , Adrian Gorgól z PG nr 3, Dawid Rogowski z PG nr 4, Daria Romanowska z PG nr 12, Joanna Tomczyk z PG nr 6 Anna Welc z PG nr 5,
Pamiątkowe dyplomy wręczył prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

CHARAKTERYSTYKI STYPENDYSTÓW:

Aleksandra Antoszkiewicz - uczennica klasy III a Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Gminnym Zespole Szkół nr 2 wyróżnia się dużą kulturą osobistą, jest niezwykle obowiązkowa, pracowita, zdyscyplinowana. Bierze czynny udział w życiu klasy i szkoły. Reprezentuje szkołę w wielu uroczystościach i konkursach o zasięgu miejskim i regionalnym, czego przykładem jest I miejsce w XV Konkursie Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie.

Adrian Gorgól - uczeń klasy I c Publicznego Gimnazjum Nr 3 wykazuje się szczególną aktywnością na forum szkoły, zawsze sumiennie i z zaangażowaniem wykonuje powierzone mu zadania i obowiązki, wykazując się przy tym kreatywnością. Odznacza się wysoką kulturą osobistą, jest wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i koleżanek szkolnych, pełni funkcję przewodniczącego Samorządu Klasowego i bierze udział w wielu imprezach i uroczystościach szkolnych. Swoje zainteresowania rozwija na zajęciach pozalekcyjnych koła historycznego, teatralnego, matematycznego, biblioteczno-regionalnego. Jest bardzo lubiany przez innych uczniów, którzy zwracają się do niego o pomoc w nauce i nie zdarzyło się, by komuś odmówił. Cechuje go skromność i życzliwość. Do jego szczególnych osiągnięć można zaliczyć Konkurs Wiedzy o Wałbrzychu – III miejsce, a także przegląd sztuk teatralnych promujących zdrowie dla dzieci i młodzieży - III miejsce za przedstawienie „Wybieram zdrowie”, konkurs wiedzy o mieście Wałbrzychu pod patronatem Biblioteki „Pod Atlantami” – wyróżnienie, „Muflon Matematyczny” – wyróżnienie, konkurs historyczny „Kampania wrześniowa” - I miejsce oraz konkurs historyczny „11 listopada”

Dawid Rogowski - uczeń klasy III a Publicznego Gimnazjum Nr 4 – wyróżnia się dużym zaangażowaniem w życie szkoły, sumiennością oraz wysoką kulturą osobistą. Dawid jest twórczy, ambitny, inteligentny i pracowity. Dzięki tym cechom zyskuje sympatię wśród rówieśników i nauczycieli. Jest wrażliwy, angażuje się w akcje niesienia pomocy potrzebującym. Jako wolontariusz czynnie działa w „Klubie Ośmiu”. Swoimi umiejętnościami z dziedziny informatyki wspiera słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Jego rozległe zainteresowania owocują wysokimi wynikami w nauce oraz nagrodami i wyróżnieniami w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Reprezentował szkołę w konkursach międzyszkolnych, m.in. „Muflon Matematyczny” III miejsce indywidualnie, Konkurs Wiedzy o Wałbrzychu – wyróżnienie, konkurs „Drogi Polaków do niepodległości” - III miejsce, konkurs powiatowy Historia Polski – wyróżnienie, regionalny turniej „Przedsiębiorczość” - VII miejsce, konkurs fotograficzny „Człowiek człowiekowi śmieci - żyjemy na śmietnisku” – wyróżnienie. Ponadto brał udział w konkursie fotograficznym „Chełmiec w obiektywie”, w turnieju „Razem przeciw zagrożeniom” oraz w licznych konkursach wewnątrzszkolnych. Jest studentem Uniwersytetu I Wieku, uczestniczy w nauce języka francuskiego w Alliance Francaise.

Anna Welc - uczennica klasy I b Publicznego Gimnazjum Nr 5, jest ambitna, skromna, zaangażowana w życie klasy i szkoły, chętnie włącza się w przedsięwzięcia organizowane na terenie szkoły. Sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków, jest solidna i zdyscyplinowana. Uczestniczyła w konkursach „Matematyczny Muflon” - I i II miejsce drużynowo, dwukrotnie I miejsce indywidualnie, Liga Naukowa – część matematyczna – najwyższy wynik w szkole i zakwalifikowała się do II etapu, brała udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego oraz w Międzynarodowym Konkursie Oxford Matematyczny – tu także uzyskała najwyższy wynik w szkole.

Joanna Tomczyk - uczennica klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 6, wyróżnia się wielką odpowiedzialnością, jest aktywna społecznie, wrażliwa na problemy ludzi w jej otoczeniu, koleżeńska, uczynna, chętnie i z sukcesami pomaga innym uczniom w nauce, poświęca swój czas po zajęciach lekcyjnych, uczestniczy w wielu zajęciach pozalekcyjnych, gdzie rozwija swoje zdolności, szczególnie teatralne i literackie, aktywnie działa w Szkolnym Kole Teatralnym „Trema za kurtyną”. Brała udział w XVII Festiwalu „Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – Wybieram zdrowie” zdobywając z zespołem II miejsce. Była współautorką scenariusza do tego spektaklu „Spętani”, otrzymała także wyróżnienie podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów w Żarowie. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

Daria Romanowska - uczennica klasy III a Publicznego Gimnazjum Nr 12 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1, jest osobą bardzo zdolną i wyjątkowo inteligentną, a jednocześnie pracowitą. Ma wszechstronne zainteresowania i chętnie bierze udział w konkursach. Interesują ją nauki przyrodnicze i humanistyczne, w obu dziedzinach osiągnęła ogromne sukcesy. W ubiegłym roku została laureatką konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – konkurs historyczny, a w tym roku szkolnym przeszła do finału konkursu przyrodniczego zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty, brała udział w „Muflonie Matematycznym”, zdobyła I miejsce w konkursie „Moja Mała Ojczyzna”. Osiągnięcia potwierdzają jej pracowitość, a jest także uczennicą koleżeńską i życzliwą.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group