Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wybudują centrum biznesowe

Poniedziałek, 17 października 2022, 14:40
Aktualizacja: 17:41
Autor: red
REGION: Wybudują centrum biznesowe
Fot. WSSE "Invest Park"
W poniedziałek, 17 października br. w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” została podpisana umowa z generalnym wykonawcą na budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej. Nowa hala w Jaworzynie powiększy ofertę inwestycyjną Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która dedykowana jest pod wynajem głównie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

W podpisaniu umowy wzięli udział Zarząd WSSE „INVEST-PARK”: Prezes Piotr Wojtyczka oraz Wiceprezes Paweł Kurtasz, Ireneusz Zyska - Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Michał Dworczyk - Członek Rady Ministrów, Poseł na Sejm ziemi wałbrzyskiej, Marcin Gwóźdź - Poseł na Sejm, Grzegorz Grzegorzewicz - burmistrz Jaworzyny Śląskiej oraz przedstawiciele wykonawcy budowy.

- Długo wyczekiwana chwila i zarazem kolejna inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej staje się faktem - podpisujemy dziś umowę na wykonanie kompleksowych prac związanych z budową Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej. To blisko 26 mln zł, które przeznaczymy na budowę, a następnie uruchomienie nowoczesnego, skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom - tym, którzy przy wsparciu „INVEST-PARKU”, właśnie w Jaworzynie, rozwiną swoje biznesowe skrzydła. Korzystając z tej okazji chcę szczególnie podziękować Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi — za realne i namacalne zaangażowanie w sprawy regionu i przedsięwzięcia realizowane przez „INVEST-PARK” - mówi Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Strefy.

Kolejna hala przemysłowo-magazynowa powstanie w zgodzie z najwyższymi standardami przewidzianymi dla tego typu przedsięwzięć. Projekt zakłada uruchomienie przeszło 5 000 m2 przestrzeni produkcyjnej i kolejnego 1 000 metrów na potrzeby administracyjne. Nie zabraknie też przestrzeni biurowej, socjalnej i infrastruktury towarzyszącej — zielonej przestrzeni wokół Centrum i wygodnych parkingów prowadzących do inwestycji.

W wydarzeniu uczestniczył również Michał Dworczyk - Członek Rady Ministrów, Poseł na Sejm ziemi wałbrzyskiej.

- To niezwykle ważne dni dla ziemi wałbrzyskiej i całego Dolnego Śląska. W piątek dotarła do nas fantastyczna informacja dotycząca Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym samym do Ząbkowic Śląskich, Strzegomia oraz Jaworzyny Śląskiej trafi ponad miliard złotych na rozbudowę infrastruktury, właśnie po to, aby móc rozwijać region i ściągać tutaj kolejnych inwestorów. Teraz czas na kolejną bardzo dobrą wiadomość, jaką jest podpisanie umowy na budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej - mówi Michał Dworczyk.

Radości z podpisania umowy nie krył również Burmistrz Jaworzyny Śląskiej - Grzegorz Grzegorzewicz.

- To dla nas naprawdę wielki dzień. Jest to pierwsza tak duża inwestycja, która wpłynie na rozwój całej gminy. Wierzę, że będzie to impuls do realizacji kolejnych tego typu projektów. Dziękuję Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za zaangażowanie i konsekwencję w dążeniu do realizacji tego zadania - mówił Grzegorz Grzegorzewicz.

Za budowę hali odpowiedzialna będzie firma Pekabex. Jej koszt to blisko 26 milionów złotych, a zakończenie prac zaplanowano na koniec września 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
53%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
42%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group