Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4109
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wydarzenia w Starej Kopalni

Wtorek, 16 czerwca 2020, 6:33
Aktualizacja: Środa, 17 czerwca 2020, 9:22
Autor: red
Wałbrzych: Wydarzenia w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
Pierwsza edycja kina samochodowego, kolejne pokazy kina plenerowego, finisaż wystawy artystów
z Akademii Sztuk Pięknych oraz nocne zwiedzanie – druga połowa czerwca w Starej Kopalni zapowiada się bardzo obiecująco.

W miniony długi weekend zwiedzających w Starej Kopalni nie brakowało. W trakcie weekendu oprócz zwiedzania, turyści mogli skorzystać z warsztatów ceramicznych dla dzieci i dorosłych oraz zobaczyć kolejny pokaz kina plenerowego. Był to także czas promocji – Stara Kopalnia wraz z Muzeum Porcelany promowały Wałbrzych i jego ofertę m.in. w Muzeum Kolejnictwa Śląskiego w Jaworzynie Śląskiej.

W ciągu najbliższych dni również będzie się działo:

17.06 (środa) – pierwszy pokaz kina samochodowego. Na ekranie pojawi się film „Czwarta władza” – amerykański dramat polityczny w gwiazdorskiej obsadzie (Tom Hanks, Meryl Streep). Na pokazie będą także dostępne leżaki i pufy. Start projekcji: 21.30.

19.06 (piątek) – kolejna edycja kina plenerowego. Tym razem widzowie zobaczą film przygodowy „Bogowie Egiptu”, w którym zagrali m.in. Nikolaj Coster-Waldau oraz Gerard Butler. Start projekcji: 21.30.
Zarówno na kino samochodowe, jak i plenerowe bilety są dostępne online na bilety.wok.walbrzych.pl,
a regulamin uczestnictwa znajduje się na stronach organizatorów (Stara Kopalnia/Wałbrzyski Ośrodek Kultury).

Przez cały weekend Stara Kopalnia zaprasza na wyjątkowy, dwudniowy finisaż wystawy „Dekada Ognia”, którą tworzą ceramiczne rzeźby i obiekty studentów, absolwentów, uczestników Akademii Otwartej oraz pracowników Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, działającej pod kierownictwem dr hab. prof. ASP Stanisława Bracha.

Harmonogram wydarzenia wygląda następująco:

20.06.2020 SOBOTA

W godzinach 14:00, 15:00, 16:00 - warsztaty wyplatania wianków z żywych materiałów, obowiązują zapisy: galeria@starakopalnia.pl.

16:00-19:00- wypał “RAKu” - pokaz wypalania naczyń ceramicznych w tzw. “żywym ogniu”.

18:00-20:00 - pokaz toczenia na kole garncarskim.

20:00 - oficjalne zakończenie wystawy Dekada Ognia-finisaż, prezentacja katalogu z zaprezentowanymi na wystawie pracami.

21:00 - Performance Lustracja Konia Trojańskiego w wykonaniu artysty Stanisława Bracha, Profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stanisław Brach do tej pory zaprezentował swój performence w Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku czy na Święcie Ceramiki w Bolesławcu. Performance będzie połączony ze spektaklem taneczno-muzyczny grupy Impuls z ogniem i Zespołu Pieśni i Tańca (taniec z chustami i wiankami).

22:00-22:30 Zakończenie imprezy.

21.06.2020 NIEDZIELA

14:00-16:00 – prezentacja naczyń z wypału Raku.

17:00 - oprowadzenie po wystawie przez autorów rzeźb-studentów.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu będzie dostępny na terenie galerii oraz na stronie internetowej Starej Kopalni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
W ostatni weekend czerwca Stara Kopalnia organizuje Nocne Zwiedzanie – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą poczuć się jak prawdziwi górnicy. Każdy otrzymuje specjalny ekwipunek i wraz
z przewodnikiem grupa udaje się w podziemia. Do wyboru termin piątkowy (26 czerwca) oraz sobotni (27 czerwca). Bilety dostępne na www.starakopalnia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest skierowane dla osób powyżej 16. roku życia.

Stara Kopalnia codziennie zaprasza na warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Do wyboru są zajęcia
z kalkomanii oraz tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Podczas warsztatów w Centrum Ceramiki Unikatowej można stworzyć własne, unikatowe przedmioty do domu lub na wyjątkowy prezent. Szczegóły i bilety dostępne na stronie obiektu.

Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Dla najmłodszych przygotowana jest karta zadań, dzięki której trasa jest dla dzieci jeszcze ciekawsza. Oprócz zwiedzania na terenie obiektu dostępne są trzy bezpłatne wystawy: fotografie Marcina Ryczka, fotografie Bogdana Konopki oraz rzeźby artystów z warszawskiej ASP. Wstęp na wystawy jest możliwy codziennie
w godzinach 10.00-17.00 (sobota-niedziela: 10.00-18.00).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group