Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wygraj tablet za wianek w Noc Kupały

Wiadomości: Głuszyca
Czwartek, 19 czerwca 2014, 10:59
Aktualizacja: Piątek, 20 czerwca 2014, 18:25
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
Palenie ogni, tańce, śpiewy i zabawa – już w najbliższą sobotę obchody Nocy Kupały w pięknych górskich plenerach przy Łomnickiej Chacie. Będzie klimatycznie i nie zabraknie konkursów (do wygrania m.in. tablet). Wystąpi chór w repertuarze ludowym, zespół daGda w celtyckim, a na zakończenie zespół Folk Disco zaprosi wszystkich do zabawy.

Noc Kupały, czyli Świętojańska Noc Zakochanych – zwana także Sobótką – to czas przesilenia letniego, kiedy to dzień jest najdłuższy w roku. Od wieków w nocy z 21 na 22 czerwca Słowianie świętowali ten czas paląc ognie, puszczając wianki na wodzie i bawiąc się przy muzyce i śpiewach do białego rana.

Głuszyckie Centrum Kultury-MBP zaprasza na Noc Kupały organizowaną w pięknych górskich plenerach Łomnickiej Chaty. Przewidziane są konkursy, m.in. na najpiękniejszy wianek (do wygrania tablet) oraz liczne atrakcje dla zakochanych, w tym także konkursy.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, należy zgłosić swój udział do piątku, do godz. 12 pod nr tel. 74.8456.334, wew.15 lub osobiście w siedzibie organizatora (Centrum Kultury-MBP, ul. Grunwaldzka 26, Głuszyca), bądź e-mail’em: ckmbp@interia.pl z dopiskiem ,,Konkurs na wianek”.

Na miejscu każdy z uczestników przez 60 min. będzie wyplatał wianek (może przywieźć swoje kwiaty, zioła, trawy liście, może skorzystać z udostępnionych przez organizatora). Najpiękniejszy wianek zostanie nagrodzony tabletem; przewidziane są także wyróżnienia. Oprócz konkursu na wianek odbędą się także konkursy dla par (z poczuciem humoru) oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci (trampolina, dmuchańce, animacje i zabawy w Słowiańskim Miasteczku). Początek konkursowych zmagań o godz. 16.20. W części muzycznej wystąpi Chór Seniorów, po nim zespół daGda w celtyckim repertuarze, a na koniec odbędzie się zabawa przy zespole Folk Disco.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group