Czytających: 4874

Wałbrzych: Wygrali z Olimpią

Czwartek, 20 lutego 2020, 12:39
Aktualizacja: 12:41
Zwycięstwem 4:3 zakończył się wczorajszy sparing Górnika Wałbrzych z Olimpią Kamienna Góra.

Pierwsza połowa należała do naszego zespołu. Już w siódmej minucie spotkania wynik otworzył przebywający na testach w naszym Klubie. Chwilę później wynik na 2:0 podwyższył kapitan zespołu Mateusz Sobiesierski. W 10 kontuzji uległ Alan Sowik, jego miejsce zajął Piotr Chałupka. Zespół gości skupiał się głównie na obronie, nie opuszczał swojej połowy. W 21 ponownie zawodnik testowany zdobywa bramkę. Jest 3:0 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Drugie 45 minut zaczęliśmy z lekko zmienionym składem. W bramce stanął Patryk Bińkowski, Adama Niedźwiedzkiego zastąpił Dawid Budzyński. Olimpia zaczyna połowę od ataku, który kończy się zdobyciem bramki – 3:1. Zdobyta bramka powoduje zwiększenie aktywności gości. Bińkowski jednak skutecznie bronił dostępu do bramki. W 60 zmiana w naszym zespole. Boisko opuszcza Mateusz Biskup, zastępuje go Bartłomiej Siwiński. 14 minut później zawodnik testowany zdobywa z 10 metra bramkę na 4:1. Goście szybko odpowiadają… bramką – mamy 4:2 i tylko 15 minut do końca spotkania. Stwarzamy sytuacje bramkowe, brakuje jednak wykończenia. W środku pola tworzy się zamieszanie, korzysta z niego Olimpia i na 4 minuty przed końcem meczu zdobywa swoją 3 bramkę. Mecz kończy się wynikiem 4:3.

Spotkanie oglądała, mimo porywistego wiatru i padającego śniegu, grupka około 50 kibiców. Nie brakowało emocji, tym bardziej, że zespół z Kamiennej Góry gra ligę wyżej. Na uwagę zasługują zawodnicy będący w naszym zespole na testach. Zdobycie trzech bramek, może budzić niepokój wśród ligowych rywali. W sobotę kolejny mecz kontrolny, o godz. 17 z Górnikiem Gorce przy ul. Ratuszowej.

SKŁAD: Kamil Reczulski /Br, 45 – Patryk Bińkowski/, Mateusz Sobiesierki /kpt./, Wojciech Frączek, Alan Sowik /10 – Piotr Chałupka/, Dawid Rosicki, Mateusz Biskup /60 – Bartłomiej Siwiński/, zaw. testowany, Patryk Rzeszotko, Adam Niedźwiedzki /45 – Dawid Budzyńki/, Krawczyk, zaw. testowany. Trener: Marcin Domagała.

Źródło: Górnik Wałbrzych