Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4000
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Wyjątkowy rowerzysta

Wtorek, 29 września 2020, 12:36
Aktualizacja: Środa, 30 września 2020, 8:09
Autor: red
REGION, Mieroszów: Wyjątkowy rowerzysta
Fot. Gmina Mieroszów
Rower, którym porusza się Marek Gelata uzdrawia. Mężczyzna w niezwykły sposób pomaga pewnej kobiecie. Kilometry naliczane dzięki trasie, którą przemierza pomogą chorej na raka pacjentce. Mężczyzna odwiedził również Mieroszów.

- Mieliśmy zaszczyt powitać w naszej Gminie człowieka o wielkim sercu. To Marek Gelata, skromny i niesamowicie miły człowiek. Z radością gościmy Marka w naszych progach, całym sercem wspierając cel, który konsekwentnie realizuje - mówi Burmistrz Andrzej Lipiński.

Na leczenie kobiety zbierane są pieniądze dzięki niesamowitej akcji, którą mężczyzna sam zorganizował. Jego celem jest pomoc chorej na raka szyjki macicy. Trasa dookoła Polski przyniesie wiele dobrego.

Marek Gelata przemierza na rowerze całą Polskę. W ten sposób chce pomóc zebrać pieniądze na leczenie kobiety chorej na raka. To matka dwójki dzieci. Rower, którym Marek Galeta pokona trasę dookoła Polski, jest z pewnością wyjątkowy. Mężczyzna wyruszył w trasę w miniony poniedziałek z Łapszanki na Podhalu. Jego szczytny cel przyniesie środki na leczenie chorej na raka szyjki macicy kobiety. Pacjentką, którą dotknęła straszliwa choroba, jest jego koleżanka Ela.

- Chcę objechać granice naszego kraju i w ten sposób pomóc w zebraniu pieniędzy na bardzo drogi lek dla pani Eli, matki dwójki małych dzieci - tłumaczy Marek Gelata.

Rower w słusznej sprawie
Trasa, którą pokona mężczyzna obejmować będzie Świnoujście i powrót do Zakopanego. W jedną stronę Marek Gazeta będzie podróżował wschodnią częścią kraju. Na powrót zaplanował zachodnią część Polski. Łącznie przejedzie 3800 km.

- Jeden kilometr przejechany przeze mnie jest wyceniany na 1 grosz, więc jeśli ktoś chce wpłacić za całość trasy, to będzie to 38 zł - dodaje Marek Gelata.

Źródło: www.swiatradosci.pl

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group