Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4881
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyjechali do Finlandii reprezentować Wałbrzych

Sobota, 16 lipca 2011, 9:28
Aktualizacja: 13:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Wyjechali do Finlandii reprezentować Wałbrzych
Fot. PAW
Akademiccy piłkarze wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyjechali do Finlandii na Mistrzostwa Europy w futsalu.

Uroczyste pożegnanie piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego odbyło się w wałbrzyskim Ratuszu. Rafał Wodziński, Michał Łaski, Dariusz Michalak, Marek Wojtarowicz, Grzegorz Michalak, Jan Rytko, Marcin Morawski, Maciej Udod, Paweł Tobiasz, Adrian Sobczyk, Kamil Kmieciak wraz z trenerem Robertem Bubnowiczem zapowiadają, że postarają się sprawić kibicom miłą niespodziankę. W ich sukces wierzy również Roman Szełemej, pełniący obowiązki prezydenta Wałbrzycha.
- W wałbrzyskim sporcie dzieje się znacznie więcej niż przeciętny wałbrzyszanin wie – mówi Szełemej. – Mam nadzieję, że wy wrócicie z sukcesem, a sport w naszym mieście będzie się rozwijał.

W tym miejscu Roman Szełemej wyraził nadzieję, że powołana do życia Rada Sportu wpłynie pozytywnie na rozwój wałbrzyskiego sportu.
- Chcę, by w każdej dzielnicy było porządne boisko od gry w piłkę – mówi Szełemej. – Sport to najlepszy sposób na pozytywne promowanie Wałbrzycha.

Tadeusz Pogorzelski z wałbrzyskiej PWSZ, podkreślił, że wyjazd do Finlandii jest wynikiem wielu lat ciężkiej pracy zawodników i sztabu szkoleniowego. Z nadziejami na imprezę wyjeżdża również trener Robert Bubnowicz.
- Niespodziankę sprawiliśmy podczas Akademickich Mistrzostw Polski – mówi Bubnowicz. – Nasz start w Finlandii jest wielką niewiadomą, ale postaramy się sprawić kolejną niespodziankę. Wierzę w tę drużynę.

Wałbrzyska PWSZ odnosi coraz lepsze wyniki w sporcie, o czym świadczy coraz wyższa pozycja w rankingu uczelni wyższych.
- Jesteśmy uczelnią rozpoznawalną w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę osiągnięcia sportowe - mówi kanclerz PWSZ Jan Zwierko. – Stawiamy na sport i nadal będziemy stawiać, bo taka jest nasza polityka.

Kapitan zespołu Marcin Morawski podziękował w imieniu swoim i kolegów za trud wkładany przez władze uczelni, by studenci mogli nie tylko podnosić poziom edukacyjny, ale również spełniać się jako sportowcy.
- Nie obiecuję, że wygramy, ale na pewno damy z siebie wszystko – mówi Morawski. – Chcemy sprawić, by nawet w Finlandii dobrze mówiono o Wałbrzychu.

W VIII Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu, które to zawody odbędą się w fińskim Tampere, wystartują 24 drużyny. Tytuł Mistrza Europy bronią Chorwaci. W ubiegłym roku Polskę reprezentowała WSEZiNS Łódź i zakończyła turniej na wysokim 4. miejscu.

Relacje live z meczów piłkarzy z Wałbrzycha na stronie: www.pwsz.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group