Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5241
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wymiana młodzieży polsko–czeskiej na sportowo

Środa, 26 listopada 2014, 15:11
Autor: red
Wałbrzych: Wymiana młodzieży polsko–czeskiej na sportowo
Fot. UM Wałbrzych
W dniach 7–9 oraz 21–23 listopada odbyły się dwie kolejne wymiany sportowe młodzieży ze szkół w Wałbrzychu i Hradcu Králové.

Tym razem w wymianach wzięły udział Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich oraz Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 11 w Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Czeskimi szkołami, które odwiedziły Wałbrzych były Základní škola Josefa Gočára oraz Základní škola Štefcova z Hradec Králové.

Podczas trzydniowych wymian, uczniowie z polskich i czeskich szkół wzięli udział w zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych. Młodzież rozegrała turniej unihokeja, kinball, odbył się także miniturniej piłki nożnej. Drugiego dnia wymiany, w hali przy ul. Chopina, odbyły się zawody w lekkiej atletyce. Program spotkania obejmował również pobyt w Aqua - Parku, kręgielni, w Stadzie Książ oraz zwiedzanie okolic Zamku Książ i Centrum miasta.

Ostatnia wymiana młodzieży odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Czechach. Wezmą w niej udział uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół Integracyjnych oraz czeskiej ZŠ Nový Hradec Králové .

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group