Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4374
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca Górna: Wyposażenie dla Głuszycy Górnej

Czwartek, 8 października 2020, 11:30
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2020, 8:56
Autor: red
REGION, Głuszyca Górna: Wyposażenie dla Głuszycy Górnej
Fot. Ziemia Wałbrzyska
– Dalsza poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest naszym priorytetem – tymi słowami Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się dzisiaj do Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

Podczas spotkania, strażakom OSP z Głuszycy Górnej został przekazany sprzęt, który będzie stanowił wyposażenie wozu bojowego Magirus. Inicjatorem i wnioskodawcą projektu był Marek Masiuk - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W spotkaniu brali udział również Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ewa Dorosz, Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinsp. Sebastian Sabadach. Podczas uroczystego przekazania sprzętu pożarniczego na wyposażenie wozu bojowego dla OSP w Głuszycy Górnej Naczelnik OSP Tomasz Trawczyński wraz z Prezesem Grzegorzem Szymczakiem ofiarowali Staroście pluszowe zabawki z przeznaczeniem dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i pieczy zastępczej, których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski. Pluszaki zostały zebrane przez strażaków z OSP w Głuszycy Górnej dla dzieci, które są uczestnikami wypadków komunikacyjnych. Wręczane przez strażaków zabawki mają złagodzić dzieciom choć przez chwilę skutki traumatycznych przeżyć. Starosta Wałbrzyski podkreślił że strażacy z OSP nie tylko otrzymują, lecz również dzielą się tym co posiadają.

Przekazany sprzęt, zakupiony ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w kwocie 10.000 zł to między innymi:

zestaw do ratownictwa medycznego PSP R1 plecakowy
opryskiwacz spalinowy
tłumice gumowe składane
zestaw narzędzi
szelki bezpieczeństwa S5
linka strażacka ratownicza LF 101
wielofunkcyjne podręczne narzędzie ratownicze
narzędzie wielofunkcyjne Hooligan
zestaw kominowy profesjonalny
nożyce 600 mm
latarki typu szperacz

Naczelnik OSP w Głuszycy Górnej Tomasz Trawczyński wraz z Prezesem OSP Grzegorzem Szymczakiem poinformowali, że strażacki wóz bojowy Magirus w najbliższym czasie wejdzie do służby i wraz z otrzymanym wyposażeniem będzie wykorzystywany w trudnodostępnych miejscach przy gaszeniu pożarów lasów i łąk, a także będzie brał udział w akcjach ratowniczych przy wypadkach komunikacyjnych. Ponadto wóz bojowy Magirus będzie dodatkowym zabezpieczeniem wodnym podczas ewentualnych suszy i powstającym wówczas zagrożeniom pożarowym.

Na koniec spotkania Strażacy z OSP w Głuszycy Górnej wręczyli podziękowania za otrzymany sprzęt Staroście Wałbrzyskiemu, Zarządowi Powiatu i Radnym Powiatu Wałbrzyskiego.

Warto w takiej chwili przypomnieć motto Strażaków - Ochotników „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, którzy wielokrotnie przekładają własne zdrowie i życie nad ratowanie innych osób i mienia.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
6
46%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group