Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wypracowali kompromis w sprawie parkowania na ulicy Słowackiego

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 października 2017, 10:55
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 11:18
Autor: PAW
Fot. archiwum
W połowie września wprowadzono zmiany w systemie parkowania wzdłuż ulicy Słowackiego. Niezadowoleni z takiego rozwiązania byli właściciele sklepów znajdujących się przy ulicy Słowackiego. Po spotkaniach samorządowców z przedsiębiorcami ze Śodmieścia wypracowano kompromis.

O tym, że miejsca wzdłuż ulicy Słowackiego będą stopniowo likwidowane prezydent Roman Szełemej mówił wiele razy, a jak tłumaczył Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza, Wałbrzych nie robi nic nadzwyczajnego, tylko postępuje jak wiele innych miast w Polsce i Europie, które w ten sposób ograniczają ruch samochodowy w centrach miast.

Przy ulicy Słowackiego zlikwidowano miejsca parkingowe po prawej stronie. Zaparkować mogli tylko dostawcy i osoby niepełnosprawne, bowiem dla nich wyznaczono po dwa miejsca parkingowe. Ta decyzja wywołała jednak szereg protestów niezadowolonych właściecieli sklepów. Jak tłumaczyli, takie rozwiązanie spowodowało spadek ich zarobków nawet o kilkadziesiąt procent. Zwrócili się więc do prezydenta Romana Szełemeja o zmianę decyzji.
- Po sugestiach, jakie padały podczas spotkań, podjęliśmy decyzję, że na ulicy Słowackiego będzie można zaparkować na 30 minut za darmo - mówi prezydent. - Zmieniliśmy te zasady i będziemy się temu rozwiązaniu przyglądać.

Jak przyznał prezydent Szełemej, kolejne spotkania, jakie się odbywają, mają na celu pobudzenie aktywności w tej części miasta. W tym celu mają zostać wprowadzone ulgi podatkowe dla tych, którzy zechcą tu prowadzić działalność gospodarczą w lokalach, które obecnie stoją puste. Sami zainteresowani tematem podczas tychże spotkań przedstawiali własne pomysły na ożywienie Śródmieścia, i jak przyznał prezydent, niektóre są ciekawe i warte przeanalizowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~J-23 27-10-2017 11:45
Jednak można - tylko trzeba chcieć . A chcieć to móc. !!
~Janosik 27-10-2017 12:06
Jaki dobry Pan ten Szełemej przed wyborami. Metoda kija i marchewki ( lub dziel i rządź - jak kto woli) sprawdza się co do joty. Zakładał od początku bunt przedsiębiorców i wymyślił sobie rotacyjny parking po to, żeby nie zabić kury co znosiła złotówki do budżetu a tylko wycisnąć co się da. Ale wróci do tematu po wyborach jak wskazuje wątek publikacji.
~Wojtek 27-10-2017 22:07
Jak widać kampania wyborcza rozpoczęta.
~chory pomysł 28-10-2017 10:05
Do 30 minut za darmo? A kto będzie mierzył czas? Komu przeszkadzaja stojące auta? I gdzie parkuje prezydent? Jeździ autobusem i zaiwania na piechotę od placu Grunwaldzkiego?
~A4 28-10-2017 15:16
Powinien być zakaz.
~Riese 30-10-2017 7:52
A po co tam jechać i parkować przecież tam nic ciekawego nie ma i nic się nie dzieję. To chyba jedyne miasto powyżej 100 tys w Polsce gdzie rynek omija każdy szerokim łukiem hahahah... patologia....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group