Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3730
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Wyprawa nad morze

Wtorek, 8 sierpnia 2017, 6:33
Autor: red
REGION, Walim: Wyprawa nad morze
Fot. UG Walim
Już po raz 10 dzieci z gminy Walim spędzały wakacje nad morzem w zaprzyjaźnionej Gminie Wolin, a dokładniej w gimnazjum w Sierosławiu.

Była to wycieczka integracyjna z elementami profilaktyki, której celem jest propagowanie zdrowego sposobu życia oraz mody na aktywny wypoczynek. Wyjazd finansowany jest przez Urząd Gminy w Walimiu. Zakwaterowanie zapewniła dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu.

Oczywiście najważniejsze były wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry i zabawy ruchowe, poszukiwanie muszli, a przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem pobytu nad morzem czuwali ratownicy. Ten tydzień bogaty był w wiele ciekawych przeżyć i wypraw. Jak zwykle uczestnicy mieli okazję zwiedzić osadę Wikingów na wyspie Wolin. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć, jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat zobaczyli repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Bardzo ciekawa była także wycieczka do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, po którym oprowadził Dyrektor Ryszard Banaszkiewicz, ciekawie opowiadając historię miasta Wolin i jego mieszkańców. Wycieczkowicze odwiedzili także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz wystawę czarów i magii. Wielką atrakcją była wizyta w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie zostali przygotowani do służby wojskowej. Szturmem zdobyli wystawę klocków LEGO. Wieczory spędzali na zabawach i grach sportowych, na pogawędkach na temat zdrowego stylu życia, a także przy ognisku i spotkaniach koleżeńskich.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group