Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wyremontują Sobięcin

Poniedziałek, 22 lipca 2019, 6:49
Aktualizacja: Wtorek, 23 lipca 2019, 14:05
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Wyremontują Sobięcin
Fot. red
Mowa oczywiście o remoncie ulic 1 Maja i Zachodniej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

Wykonawcy chcieli we wcześniejszych przetargach dwa razy więcej za wykonanie obwodnicy Boguszowa–Gorc i remont ulicy 1 Maja i Zachodniej w Wałbrzychu. Zadanie zatytułowane „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu „Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów-Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych” było wyceniane na ponad 115 mln zł. To suma znacznie przerastająca środki na ten cel pierwotnie zarezerwowane, gdyż mowa była o kwocie sięgającej około 50 milionów złotych. Kwota 50 milionów złotych - główne źródła finansowania to Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego. Jeżeli chodzi o wkład własny do tego projektu, to znaczna część zasilana jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Wobec zbyt wysokich kosztów, zadanie podzielone zostało na dwa etapy - etap wałbrzyski dotyczący remontu ulic 1 Maja i Zachodniej oraz etap boguszowski - budowa obwodnicy Boguszowa-Gorc. Na ten pierwszy etap rozpisano przetarg. Zgłosiły się dwie firmy i obie zmieściły się w ramach zaproponowanej kwoty - Eurovia wyceniła te roboty na ponad 41 mln zł, a Budimex na blisko 46 mln zł. W najbliższych tygodniach z jedną z tych firm zapewne samorząd Wałbrzycha podpisze umowę na wykonanie zadania, które powinno realnie rozpocząć się jesienią tego roku. Etap boguszowski jest delikatnie mówiąc w zawieszeniu, bowiem na razie nie ma środków na jego realizację.

Inwestycja będzie realizowana w 85% ze środków unijnych, w 10% z budżetu państwa, a pozostałe 5% stanowi wkład własny gminy. Trasa Sudecka to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka.

Twoja reakcja na artykuł?

52
78%
Cieszy
6
9%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group