Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3064
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyrok korzystny dla miasta

Środa, 31 marca 2010, 13:17
Aktualizacja: 13:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Wyrok korzystny dla miasta
Piotr Kruczkowski może spać spokojnie, bo miasto nie będzie musiało zapłacić odszkodowania firmie Inkom Śląski
Fot. red
Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew firmy Inkom Śląski, która domagała się wypłaty 126 milionów zł odszkodowania przez Gminę Wałbrzych.

Przypomnijmy, że firma Inkom Śląski chciała rekompensaty w wysokości 126 milionów zł.

Sprawa dotyczy budowa obwodnicy Wałbrzycha. Inkom, który miał być wykonawcą tej obwodnicy, twierdzi, że miasto nie wywiązało się z umowy, bowiem najpierw samorząd zlecił śląskiej firmie budowę obwodnicy, a następnie przed zakończeniem inwestycji, miasto rozwiązało umowę z firmą Inkom Śląski.

Dlatego właśnie firma po raz kolejny domagała się odszkodowania. Po raz kolejny, bowiem w przeszłości podobne pozwy rozstrzygane były na korzyść Gminy Wałbrzych. I tym razem stało się podobnie. Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew firmy Inkom Śląski, bowiem zdaniem składu sędziowskiego, roszczenia firmy się przedawniły.

Tymczasem sama budowa obwodnicy Wałbrzycha ciągnie się od wielu lat. Przed pięcioma laty Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na kary więzienia, zamienione później na kary finansowe, byłego prezydenta Wałbrzycha oraz jego współpracowników za nieprawidłowości przy prowadzeniu inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group