Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrok utrzymany

Wiadomości: Wrocław
Czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: red
Mariusz Vaćkar resztę życia spędzi za kratami
Fot. jelonka.com
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu utrzymał karę dożywocia dla Mariusza Vaćkara, który zakatował 3–letniego Bartusia z Kamiennej Góry.

Przypomnijmy, że w maju 2008 roku 3-letni Bartek został zakatowany przez Mariusza Vaćkara, który był konkubentem matki chłopca. Policja zatrzymała w związku z tą sprawą Vaćkara oraz Iwonę Kwiatkowską - matkę Bartka.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał Vaćkara na dożywocie, a Kwiatkowską na 15-letni pobyt za kratami. Osobne oskarżenie w tej sprawie dotyczyło Katarzyny K., kuratorki społecznej, której prokuratura postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok dla Mariusza Vaćkara. Kat z Kamiennej Góry spędzi resztę życia w zamknięciu. Na rozprawie przed Sądem Apelacyjnym przepraszał za swoje postępowanie i prosił o niższy wymiar kary, ale jego słowa nikogo nie ujęły. Prokuratura domagała się, by Iwona Kwiatkowska została skazana na 25 lat więzienia. Sąd Apelacyjny jednak nie przychylił się do tego wniosku i Kwiatkowska spędzi za kratami 15 lat. Kuratorka Katarzyna K. została ukarana grzywną i ma zakaz pełnienia obowiązków kuratorki sądowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group