Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wyrok w głośnej sprawie zapadł

Wtorek, 15 września 2020, 12:37
Aktualizacja: Czwartek, 17 września 2020, 7:54
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Wyrok w głośnej sprawie zapadł
Fot. archiwum
Sławomir G. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Sprawa dotyczy tragicznego wypadku, do jakiego doszło przed siedmioma laty w Parku Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju, w wyniku którego śmierć poniosła 4–letnia Ola.

Przypomnijmy, że 28 lipca 2013 roku po godzinie 11:00 w Szczawnie–Zdroju spadające drzewo zabiło 4–letnią dziewczynkę. Do tragedii doszło w Parku Zdrojowym, w trakcie zabawy i pozowania do zdjęcia przy jednej z rzeźb. W pewnym momencie drzewo runęło w kierunku pozujących dzieci. Uciec nie zdążyła czteroletnia dziewczynka, która zginęła na miejscu.

Wyrok w sprawie wypadku wydał wczoraj wałbrzyski Sąd Rejonowy. Sławomir G., któremu prokuratura zarzuciła, że był odpowiedzialny za zabezpieczenie drzewa, które zabiło 4-latkę, otrzymał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zupełnie innego zdania był obrońca Sławomira G., który domagał się uniewinnienia swojego klienta. Wyrok nie jest prawomocny. A tak wyrok argumentował sędzia prowadzący rozprawę.
- Oskarżony popełnił czyn nieumyślny, bo nie zachował należytej ostrożności i nie zaangażował eksperta. Oskarżony powinien tę sytuację przewidzieć, kiedy decydował o zamocowaniu określonego wiązania - mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Fryderyk Kwiatek, (za portal TVN24).

Przypomnijmy również, że rodzice dziewczynki domagali się w procesie cywilnym odszkodowania od gminy Szczawno-Zdrój. Domagali się 2 milionów złotych, ale w 2017 roku sąd przyznał im 612 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
13
87%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group