Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6421
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyrok za znęcanie

Środa, 24 lutego 2021, 12:29
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
Wałbrzych: Wyrok za znęcanie
Fot. Fundacja Na Pomoc Zwierzętom
Dzisiaj podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, przeciwko właścicielowi suczki Diany, przedstawicielka Fundacji Na Pomoc Zwierzętom uczestniczył jako oskarżyciel posiłkowy. Zapadł wyrok skazujący.

- Właściciel otrzymał 6 miesięcy pozbawienia wolności, jednak w obecnych okolicznościach wyrok ten ma być odpracowany, co w wypadku tego człowieka jest zdecydowanie dotkliwszą karą niż odsiadka na koszt państwa. Dodatkowo jest trzyletni zakaz posiadania zwierząt oraz nawiązka w kwocie 3000 zł na rzecz Fundacji - relacjonuje przedstawicielka Fundacji.

Sąd wyrok ten argumentował w następujący sposób: znęcanie nastąpiło przez brak empatii i chęci zrozumienia potrzeb innej istoty, że wieloletnie zaniedbanie i brak reakcji ze strony właściciela na potrzeby suczki, też zostały uznane za znęcanie.
- Właściciele powinni zdawać sobie sprawę, że opieka nad psem to nie tylko postawienie mu miski z kiepskim jedzeniem. To przede wszystkim świadomość jego potrzeb, w tym konieczność leczenia i profilaktyki. Dziękujemy za taki wyrok, bardzo przykładny w tego typu sprawie. Czekamy na uprawomocnienie - kończy przedstawicielka Fundacji.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
2
12%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group