Wałbrzych: Wysoki poziom rywalizacji szachistów

Piątek, 22 marca 2019, 19:06
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:15
Autor: JAZ
21 marca w gościnnych murach ZS nr 7 w Wałbrzychu, rozegrany został Turniej Szachowy, zorganizowany, dzięki inicjatywie Celiny Klebańskiej we współpracy z WKSz "Hetman Wałbrzych" oraz dyrekcją szkoły.

W gościnnych murach w/w szkoły w zawodach wzięło udział 27 zawodników z wałbrzyskich szkół średnich. Dzięki staraniom uczniów ZS nr 7 na każdego zawodnika czekały przygotowane przez uczniów smakołyki (ciasta, babeczki, napoje) oraz 7 partii szachowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Dodatkowo dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody oraz puchary.

Sędzią zawodów był Prezes Wałbrzyskiego Klubu Szachowego Hetman Wałbrzych Paweł Kowalczyk - który podkreślał niesamowite zaangażowanie pracowników szkoły, dzięki czemu rozgrywki odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Również cenne nagrody zachęciły zawodników do zaciętej rywalizacji, po której ostatecznie zwyciężył zawodnik IV LO w Wałbrzychu Mateusz Klebański. II miejsce zajął Adrian Śliwa ZSP Energetyk Wałbrzych, natomiast na miejscu III uplasował się Barecki Paweł ZS nr 7 Wałbrzych. Najlepszą zawodniczką okazała się Dorota Bielecka ZS nr 5 w Wałbrzychu.

Wraz z Turniejem zostali także wyłonieni mistrzowie szkoły ZS nr 7 w Wałbrzychu. W kategorii chłopców I miejsce zdobył Paweł Barecki, II miejsce Jakub Kamiński, a na III miejscu uplasował się Szymon Jakubasz. W kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Katarzyna Kowalska, II miejsce Julia Godzisz, III miejsce Szkólska Natalia.