Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wysokie miejsce PWSZ Wałbrzych w prestiżowej kategorii

Wtorek, 13 czerwca 2017, 8:35
Aktualizacja: 10:56
Autor: red
Wałbrzych: Wysokie miejsce PWSZ Wałbrzych w prestiżowej kategorii
Fot. PWSZ Wałbrzych
Bardzo dobra informacja dotarła do nas z Warszawy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. A. Silesiusa uplasowała się na wysokim miejscu tegorocznego rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy w kategorii "Prestiż według pracodawców 2017".

Dobre miejsce w rankingu to efekt wdrożenia na uczelni długofalowego programu współpracy z otoczeniem gospodarczym oraz skupienia się na praktycznym aspekcie studiów. Przypominamy, że od października 2016 r. wszystkie kierunki studiów prowadzone w PWSZ Wałbrzych stały się kierunkami o profilu praktycznym, co w jeszcze większym stopniu pozwala na przygotowanie studentów do przyszłej pracy zawodowej. Cieszy fakt, że w tak krótkim czasie staliśmy się w oczach pracodawców solidnym partnerem w zakresie kształcenia ich kadr. Na uwagę zasługuje także to, że w porównaniu z innymi uczelniami z tego zestawienia posiadamy najmniej studentów oraz absolwentów, a także jesteśmy jedyną uczelnią naszego typu.

Jak badano preferencje pracodawców? Pomiaru dokonano z użyciem dwóch metod badawczych (tzw. techniki mixed mode) – wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo oraz ankiet online. Badanie każdorazowo realizowane jest na reprezentatywnej próbie N=1800 przedsiębiorstw działających na terenie Polski, zatrudniających powyżej 20 pracowników ze wszystkich branż i województwa. Pomiarem objęto 283 uczelni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group