Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Wysprzątali wzgórze

Sobota, 7 maja 2022, 10:31
Aktualizacja: 10:34
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Wysprzątali wzgórze
Fot. Czysty Wałbrzych
Podczas akcji SprzataMy Wzgórze Gedymina dopisała pogoda i frekwencja. Organizatorzy wspólnie z uczniami wałbrzyskich i szczawieńskich szkół oraz mieszkańcami posprzątali leśną enklawę między dwoma miastami.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju, Gmina Wałbrzych z MZUK Sp zoo Wałbrzych, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, radny Dariusz Stawowy oraz Decathlon Szczawno-Zdrój, Bogler - Producent Reklamy, Dobra woda z kranu i Piekarnia Cukiernia Frąckowiak.

Rzesze młodzieży zebrała ponad 200 pełnych worków 120 litrowych śmieci, które warzyły ponad 2 tony. Po sprzątaniu, kiełbaskach i quizach dla młodzieży, podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski przekazał burmistrzom Markowi Fedorukowi i Markowi Ćmikiewiczowi tabliczką akcji "Śmieci skrzydeł nie mają", która zawiśnie przy budowanej wierzy widokowej. Na akcji pojawił się także prezydent Roman Szełemej, gratulując młodym laureatom quizu wiedzy o ekologii i naszych miastach.

Twoja reakcja na artykuł?

80
73%
Cieszy
12
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
0
0%
Złości
16
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group