Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5355
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wystawa „Dolny Śląsk w formie" – zobacz region w 20 odsłonach

Czwartek, 26 sierpnia 2021, 5:36
Autor: TS
REGION: Wystawa „Dolny Śląsk w formie" – zobacz region w 20 odsłonach
Dworzec Wałbrzych Szczawienko
Fot. Urząd Marszałkowski
Nowe drogi, szybkie i wygodne pociągi, odnowione zabytki, inwestycje w energooszczędność, a także znakomicie wyposażone przedszkola, ośrodki naukowo–badawcze czy domy pomocy dla seniorów – to tylko część projektów, które będzie można zobaczyć podczas plenerowej wystawy w 10 dolnośląskich miastach. Zapraszamy 18 sierpnia do Zamku Książ w Wałbrzychu.

Lista unijnych inwestycji, które powstały w naszym województwie, jest o wiele dłuższa. Nie ma się co dziwić, gdyż w ostatnich siedmiu latach dostaliśmy z Unii ponad 10 miliardów złotych! I staramy się mądrze je wydawać. Każdy, kto choć raz wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku, miał okazję sam się o tym przekonać. Nie wszystkie inwestycje są spektakularne, gigantyczne czy kosmiczne, większość z nich to codzienne ułatwienia życia, pracy, wypoczynku. Korzystamy z nich, są dla nas ważne i potrzebne.

Ekspozycja przybliża różnego rodzaju przedsięwzięcia również w naszym regionie. Wiele zmieniło się w Wałbrzychu: zbudowano m.in. dwa zintegrowane centra przesiadkowe, wyremontowano i przebudowano budynek dworca kolejowego Wałbrzych Szczawienko. W Zagórzu Sl. warto zajrzeć do Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej „Choina" i przejść się „falującą" kładką. W górskiej twierdzy w Srebrnej Górze na odkrycie czeka nowa trasa turystyczna. Wystawa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podpowie, dokąd jeszcze się wybrać. Zapraszamy do Zamku Książ w Wałbrzychu, potem wystawa odwiedzi Lubin, Wołów, Jelenią Górę, Ząbkowice Śląskie, Wrocław i Górę.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
1
10%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group