Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa fotografii w Galerii Książki otwarta

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 września 2012, 6:31
Aktualizacja: 7:11
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W ramach Dni Kultury Białoruskiej Biblioteka pod Atlantami zaprasza mieszkańców Wałbrzycha na wystawę fotografii Ryszarda Mirosława Sławczyńskiego pt.: „Mereczowszczyzna na Kresach – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki”.

Podczas wernisażu w Galerii Książki PiMBP Biblioteki pod Atlantami mieliśmy okazję porozmawiać z samym autorem zdjęć na temat jego podróżniczych przygód i fascynacji Białorusią.

- W bieżącym roku odbyłem ponad miesięczną podróż po Białorusi i miałem okazję rozmawiać z mieszkańcami. W przyszłym roku może uda się zorganizować kolejną wystawę w podróży w Kazachstanie. - mówił podróżnik i popularyzator kultury Kresów Wschodnich.

Autor licznych wystaw o tematyce Kresowej zachęcał do odwiedzin Białorusi.

- Najgorsze w wycieczce jest dostanie wizy. Reszta pójdzie jak z płatka, ponieważ drogi są dobre, a paliwo dużo tańsze, dlatego można objechać całą Białoruś. Momentami przypomina Wałbrzych, więc można poczuć się jak w domu. - żartował Ryszard Mirosław Sławczyński.

Wystawa swoim tematem i kolorytem doskonale wpisuje się w Dni Kultury Białoruskiej. Wcześniej ekspozycja była pokazywana we Wrocławiu, Jarocinie i Obornikach. W Wałbrzychu można ja obejrzeć do 21 września.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group