Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa komiksów i debata o komiksie

Niedziela, 2 lipca 2017, 11:34
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wystawa komiksów i debata o komiksie
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż polsko–czeskiej wystawy komiksów "Komiks ponad granicami", oraz debata o komiksie.

Otwarta wczoraj wystawa, której kustoszem jest Wojciech Birek, prezentuje cztery przedsięwzięcia komiksowe, podejmujące tematykę granic w życiu i sztuce, oraz prób czy sposobów przekraczania tych granic. Wśród autorów prezentowanych prac znaleźli się między innymi: Marek Sindelka, Vojtech Masek, Matej Lipavský i Pure Peauty. Wystawę można oglądać do 7 lipca br. Z Wałbrzycha wystawa jedzie do czeskiego Broumova, gdzie będzie prezentowana dłuższy czas.

Bezpośrednio po wernisażu wystawy w Klubie Montownia odbył się literacki panel dyskusyjny, poświęcony oczywiście komiksom. W dyskusji prowadzonej przez Wojciecha Birka udział wzięli: Olga Tokarczuk, Marek Sindelka, Matej Lipavski, Daniel Chmielewski i Grzegorz Pawlak. W ramach imprezy organizatorzy zaplanowali też koncert pochodzącego z Broumova zespołu MDMA.

Warto zaznaczyć, że wczorajszy wernisaż i panel dyskusyjny były częścią odbywającego się w naszym regionie Festiwalu Literackiego "Góry Literatury", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne "Góry Babel".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group