Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4374
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa "Szary Paryż" w Starej Kopalni

Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 6:41
Aktualizacja: 8:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wystawa "Szary Paryż" w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy Bogdana Konopki "Szary Paryż".

Bogdan Konopka to fotograf mieszkający od prawie 30 lat we Francji. Jest jednym z głównych twórców nurtu tak zwanej fotografii elementarnej. Laureat prestiżowej nagrody Grand Prix de la Ville de Vevey w Europejskim Konkursie Fotografii. Na swoim koncie ma szereg wystaw indywidualnych a jego prace można podziwiać między innymi w Narodowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, Bibliotece Narodowej w Paryżu, w Państwowych Zbiorach Sztuki Współczesnej w Paryżu, w Centrum Fotografii w Nicei, Galerii Chateau d'Eau w Tuluzie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi czy Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Wystawa "Szary Paryż" była prezentowana w wielu prestiżowych miejscach na świecie. Zgodnie z nazwą ukazuje szarą, nieubarwioną i nieupiększoną twarz Paryża. Będzie ją można oglądać na 3 piętrze budynku nr 10 Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu do 22 lutego br. Wystawa została zorganizowana z okazji 10-lecia Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego i przy współpracy z WKF. Kuratorem wystawy jest Jarosław Michalak. Bezpośrednio po wernisażu w Caffe Sztygarówka odbyło się spotkanie z Bogdanem Konopką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group