Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8204
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyważyli drzwi i uratowali 73–latka

Czwartek, 17 listopada 2022, 9:34
Autor: red
Wałbrzych: Wyważyli drzwi i uratowali 73–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu wczoraj weszli siłowo do mieszkania, by udzielić pomocy mężczyźnie który, jak się okazało, zasłabł i stracił przytomność.

Wszystko wydarzyło się w środowy poranek. Po godzinie 8:00 dyżurny pierwszego komisariatu st. asp. Krystian Partyka został powiadomiony, że ratownicy medyczni nie mogli skontaktować się z 73-letnim wałbrzyszaninem, którego mieli przewieźć do szpitala na zabieg dializy. Zgłaszający interwencję lekarz z wałbrzyskiego szpitala poinformował, iż brak zabiegu w dniu dzisiejszym stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta.

Dyżurny niezwłocznie wysłał więc pod wskazany adres patrol w składzie post. Beata Iwańska i st. post. Jakub Sawicki. Będący pod drzwiami mieszkania funkcjonariusze zadzwonili na numer należący do 73-latka. Telefonu nikt nie odebrał, ale z wnętrza było słuchać jego dzwonek, co wskazywało, że mężczyzna może być w środku i potrzebować pomocy. Mundurowi bez chwili zastanowienia siłowo otworzyli drzwi mieszkania. Tam leżał nieprzytomny 73-latek. Nie było z nim żadnego kontaktu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ostatecznie mężczyzna odzyskał przytomność. Następnie, po przybyciu karetki, został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu zadbali również o właściwe zabezpieczenie mieszkania po interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group