Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2183
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyznania starego belfra w Zdrojowym

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Piątek, 8 kwietnia 2011, 14:43
Aktualizacja: 15:18
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Salwy śmiechu i chwile zadumy wypełniły w czwartkowy wieczór salę kameralną Teatru Zdrojowego. Stary belfer Józef opowiadał o swojej miłości.

„Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra” to monodram Mariusza Marczyka opowiadający o miłości Józefa do Heleny. Miłości trwającej od czasów szkolnych, ale spełnionej dopiero po kilkudziesięciu latach. Ktoś powie, że to banał. Pewnie tak by było, gdyby nie zabawna fabuła po mistrzowsku opowiedziana ze sceny przez samego autora. Opowieść jest na tyle uniwersalna, że każdy znajdzie w niej coś o sobie, o swoich wątpliwościach, tęsknotach, ideałach, sukcesach i porażkach.

Mariusz Marczyk jest aktorem i pisarzem, niegdyś związanym z teatrami w Krakowie i Rzeszowie. Jest laureatem wielu nagród w konkursach sztuki słowa m. in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu. W 2002 roku założył Polską Scenę Edukacji, która prowadzi warsztaty recytatorskie i teatralne oraz z sukcesami przybliża literaturę i teatr w szkołach. Mariusz Marczyk jest autorem powieści "Dziadek - carski oficer" i „Fetysze Izydora W.", zbioru wierszy „Na dnie duszy prawda" i dramatów „Tysiąc franków Norwida" i "Separacja".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group