Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Wznawiają pracę

Wtorek, 5 maja 2020, 13:33
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2020, 8:13
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Wznawiają pracę
Fot. Gminne Centrum Kulturalno–Biblioteczne w Starych Bogaczowicach
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku, częściowo wznawia pracę Gminne Centrum Biblioteczno–Kulturalne w Starych Bogaczowicach.

Od 6 maja będzie funkcjonować wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek.

Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r., prosimy do stosowania się poniższych zasad korzystania z Gminnej Biblioteki Publicznej:

- Każdy czytelnik ma obowiązek wcześniejszego, telefonicznego umówienia wizyty na konkretny dzień i godzinę.

- Czytelnik telefonicznie informuje pracownika biblioteki o tytułach, które chce wypożyczyć. We wcześniej umówionym dniu i godzinie, czytelnik oddaje książki i odbiera przygotowane dla niego pozycje.

- Czytelnicy nie przebywają na terenie wypożyczalni. W holu siedziby głównej oraz filii znajduje się miejsce zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie, oraz miejsce dla książek wypożyczanych z biblioteki, które są po kwarantannie. W miejscu zwrotu książek przygotowany jest przezroczysty worek, w którym czytelnik zamieszcza zwracane pozycje. W miejscu książek wypożyczanych znajdują się przygotowane pozycje, na które czytelnik złożył zapotrzebowanie telefonicznie. Przed oddaniem oraz zabraniem książek, prosimy o dezynfekcję rąk płynem, który znajduje się holu.

- Po wizycie czytelnika, pracownik biblioteki zdejmuje książki po kolei z konta czytelnika i wbija je na konto specjalne „kwarantanna”, aby nie były widoczne w katalogu on-line. Po zdjęciu z konta czytelnika książek oddanych, wprowadza na nie pozycje, które zostały wypożyczone. Oddane książki trafiają do odpowiednio przygotowanego miejsca na czas kwarantanny (7 dni). Po okresie kwarantanny książki włączane są do użytkowania.

Telefon do Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach: 74-844-35-03. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Zachęcamy także do korzystania z katalogu on-line dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce „szukam książki”: http://www.gcbk.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group