Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: XV edycja Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk"

Czwartek, 2 lipca 2015, 9:00
Autor: opr.red.
Region: XV edycja Konkursu Stypendialnego
Fot. użyczone/organizatorzy
Ruszył nabór wniosków stypendialnych "zDolny Śląsk"

Już po raz 15 stypendia Programu "zDolny Śląsk" ufundowane m.in. z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego i środków Fundacji Edukacji Międzynarodowej trafią do młodych, uzdolnionych Dolnoślązaków. Fundacja ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków.

Dolnośląscy uczniowie od klas czwartych po maturzystów mają szansę na zyskanie rocznego stypendium naukowego. W bieżącej edycji przyjmowane są wnioski osób z sukcesami naukowymi, a także uzdolnionych artystycznie, sportowo i młodzieży z zacięciem społecznikowskim. Wnioski przyjmowane będą do 4 września.

Szczegółowe zasady tegorocznego Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" opisane są na stronie internetowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej www.zdolnyslask.fem.org.pl , w części "aktualny konkurs". Tam można też pobrać wzór wniosku. Wydrukowany dokument należy przesłać wyłącznie drogą pocztową na adres Fundacji: ul. Zielińskiego
38, 53-534 Wrocław do 4 września 2015 (decyduje data stempla pocztowego) z dopiskiem "zDolny Śląsk". Ogłoszenie wyników nastąpi do 9 października 2015.

W wypełnianiu wniosków pomogą także "Poławiacze pereł" - sieć lokalnych organizacji pozarządowych współpracujących z Fundacją Edukacji Międzynarodowej w ramach wspierania uczniów uzdolnionych na Dolnym Śląsku
(szczegóły: www.fem.org.pl/polawiacze).

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. Przy FEM powołano wówczas Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. FEM zorganizowała już czternaście edycji programu stypendialnego. W jego ramach pomoc otrzymało ponad 1000 młodych ludzi, a na ten cel wydatkowano ponad 1,2 mln złotych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group