Przełęcz Jugowska: XXXVI Bieg Gwarków za nami

Niedziela, 19 lutego 2017, 15:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2017, 15:25
Autor: Robert Bajek
255 zawodników stanęło na starcie tegorocznego, XXXVI Biegu Gwarków.

Z uwagi na infrastrukturę i przygotowanie tras XXXVI Bieg Gwarków został zorganizowany na Przełęczy Jugowskiej. Bieg rozegrano w stylu klasycznym na dwóch dystansach: 10 kilometrów - Bieg Memoriałowy Józefa Pawlika i 20 kilometrów - bieg główny. W biegu na 20 kilometrów oprócz klasyfikacji open prowadzona była też klasyfikacja w ośmiu kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

Zarówno w biegu na 10 kilometrów jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu na 20 kilometrów za zajęcie miejsc I, II i III zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, natomiast za zajęcie I miejsca w kategorii open zwycięzca otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych. Na dystansie 20 kilometrów zwyciężył Daniel Iwanowski, miejsce drugie zajął Robert Faron, a miejsce trzecie Piotr Habrat.

Organizatorami Biegu, którego celem była promocja aktywności ruchowej, biegów narciarskich, promocja Aglomeracji Wałbrzyskiej i Gór Sowich, walorów turystycznych regionu a także pielęgnowanie górniczej tradycji Biegu Gwarków i wyłonienie najlepszych zawodników byli: Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Szczegółowe wyniki Biegu znajdują się na stronie internetowej: www.bieggwarkow.pl.