Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z Biblioteki pod Atlantami na K2

Czwartek, 26 października 2017, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Z Biblioteki pod Atlantami na K2
Fot. organizatorzy
3 listopada o godz. 17.00 gościem Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu będzie legenda polskiego i światowego himalaizmu Krzysztof Wielicki.

Spotkanie odbędzie się tuż przed planowaną na przełom 2017 i 2018 roku narodową wyprawą na ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik K2, więc w rozmowie z panem Krzysztofem nie zabraknie pytań o przygotowania, skład i szanse na zdobycie szczytu. Ponadto porozmawiamy o zdobywaniu Korony Himalajów i Karakorum, o innych legendarnych himalaistach, jak Jerzy Kukuczka czy Wanda Rutkiewicz oraz o tym, jak wałbrzyszanie przyczynili się do zdobycia pierwszego ośmiotysięcznika zimą.

Krzysztof Wielicki – polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Pierwszy zdobywca ośmiotysięcznika zimą (Mount Everest) oraz pierwszy zimowy zdobywca Kanczendzongi i Lhotse, piąty zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, kierownik wielu wypraw, m.in. na Broad Peak i K2, autor książki „Mój wybór”. Laureat m.in. nagrody Explorer i, jako pierwszy Polak, prestiżowej Lowell Thomas Award.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Klimaty Azji, czyli nic nie zdarza się przypadkiem" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group