Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z notatnika strażnika

Czwartek, 20 lutego 2020, 13:32
Aktualizacja: Sobota, 22 lutego 2020, 9:24
Autor: red
Wałbrzych: Z notatnika strażnika
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W drugim tygodniu lutego dyżurny wałbrzyskiej Straży Miejskiej przyjął od mieszkańców 86 zgłoszeń z prośbą o interwencję. 9 zgłoszeń dotyczyło zakłócania porządku i spokoju, 20 dotyczyło zagrożenia w ruchu drogowym, 19 zgłoszeń dotyczyło ochrony środowiska i gospodarowania odpadami, 5 zagrożenia życia i zdrowia, 3 zagrożeń pożarowych, 6 awarii technicznych i 20 związanych było ze zwierzętami. Ponadto aż 4 zgłoszeń dotyczyło martwej zwierzyny.

10.02.2020 r., tego dnia dominowały zgłoszenia o uszkodzeniach powstałych w wyniku silnego wiatru;

- na ulicy Namysłowskiego konar uszkodził pojazd

- na terenie miasta zostało uszkodzonych kilkanaście znaków drogowych

- odnotowano wiele zgłoszeń dotyczących nadłamanych konarów drzew

- przy ulicy Braci Śniadeckich 2 udzielono asysty podczas zabezpieczania dachu, z którego osunęły się gąsiory i spadły dachówki

- na ulicy Karkonoskiej silny podmuch wiatru przewrócił drzewo, które zawisło nad jezdnią

- późnym wieczorem w oddziale banku przy ulicy Słowackiego cyklicznie włączał się alarm, powiadomiono firmę ochroniarską.

11.02.2020 roku o godzinie 18:10 dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące niezabezpieczonego okienka piwnicznego przy ulicy Mickiewicza 23, do którego nóżką wpadło dziecko. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny. Miejsce niebezpieczne doraźnie zabezpieczono i polecono usunięcie zagrożenia do BOK Śródmieście.

14.02.2020 roku o godzinie 5:35 przyjęto zgłoszenie od dyżurnego PSP o pożarze przy ulicy Przyjaciół Żołnierza 28. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. W wyniku pożaru ewakuowano 14 osób, 4 osoby wymagały hospitalizacji, 1 osoba zmarła.

14.02.2020 roku o godzinie 17:45 dyżurny przyjął zgłoszenie o wypalaniu tworzyw sztucznych przy ulicy Samosierry. Przybyły na miejsce patrol dokonał kontroli paleniska pod wskazanym w zgłoszeniu adresem. Potwierdzono spalanie płyt meblowych oraz odzieży. Sporządzono na tę okoliczność protokół, a interwencję zakończono ukaraniem sprawcy.

14.02.2020 roku o godzinie 18:25 dyżurny przyjął zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów jednego z lokali mieszkalnych przy ul. Moniuszki o podejrzeniu zgonu sąsiada. Od trzech dni w jednym z lokali żałośnie wył pies, a jego właściciel nie był od dłuższego czasu widziany. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny. Wezwano też jednostkę PSP i patrol Policji. Na miejscu zgłoszenie potwierdzono. W jednym z mieszkań ujadał pies. Do mieszkania udało się dostać strażakom, którzy nie potwierdzili podejrzenia o zgonie. Znaleziono psa pozostawionego bez opieki. Był on zaopatrzony w dużą ilość karmy i wody. Zawiadomiono Schronisko dla Zwierzą w celu zabrania czworonoga. W czasie trwania interwencji odnalazł się właściciel psa. Sprawę przejęła Policja.

16.02.2020 roku patrol pełniący służbę w rejonie Piaskowej Góry zgłosił dyżurnemu odwrócony bokiem do kierunku jazdy sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu ulic Głównej i Broniewskiego. Na miejsce wezwano jednostkę PSP, która odwróciła sygnalizator.

16.02.2020 roku o godzinie 16:00 dyżurny przyjął zgłoszenie od mieszkańców ulicy Husarskiej o odkręconej, metalowej pokrywie latarni, która w każdej chwili może spaść. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwano jednostkę PSP. Pokrywa została zabezpieczona.

16.02.2020 roku po godzinie 17.00 dyżurny przyjął zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców ulicy Reja 4, którzy poinformowali o zagrożeniu powstałym w budynku po byłej hurtowni motoryzacyjnej. Dach uległ zniszczeniu podczas pożaru, a w wyniku silnie wiejącego wiatru jego metalowe pokrycie zaczęło się odrywać i spadać na podwórka. Patrol potwierdził zgłoszenie. Poinformowano PSP. Na miejsce przybyły trzy jednostki Straży Pożarnej, które przez ponad 4 godziny pracowały nad zabezpieczeniem miejsca niebezpiecznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group