Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Z seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie osób starszych

Czwartek, 28 lutego 2019, 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Z seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie osób starszych
Fot. KMP Wałbrzych
We wtorek w siedzibie filii Biblioteki pod Atlantami na Podzamczu zorganizowane zostało spotkanie dla mieszkańców tej dzielnicy w ramach cyklu "Bezpieczny senior” . Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali również policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który przedstawili seniorom problematykę związaną z tym zagadnieniem.

Wałbrzyscy funkcjonariusze omówili, jak zapobiegać oszustwom metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”, a także zwrócili uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej.

Podczas spotkania policjanci odpowiedzieli także na szereg pytań przygotowanych przez osoby starsze, a także przekazali seniorom informacje zdobyte podczas ostatniego forum dyskusyjnego zorganizowanego w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zainteresowani dowiedzieli się, którzy pracownicy i jakich firm odwiedzają lokatorów bezpośrednio w miejscu zamieszkania oraz w jaki sposób mogą bronić się przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli różnych instytucji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group