Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5855
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Za mandat płać kartą

Piątek, 14 sierpnia 2020, 8:39
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2020, 9:05
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Za mandat płać kartą
Fot. KMP Wałbrzych
Od ponad dwóch i pół roku na terenie całego kraju osoby ukarane przez policjantów ruchu drogowego za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”. Przypominamy, że takie terminale posiadają także funkcjonariusze „drogówki” Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policjanci ruchu drogowego rozpoczęli korzystanie z terminali płatniczych 1 lutego 2018 roku. Opłacić mandat można więc u funkcjonariuszy natychmiast i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście nie jest to obowiązek, a jedynie ułatwienie dla osoby ukaranej. Pozwala to wszystkim, których postępowanie w sprawach o wykroczenie zakończyło się mandatem karnym, na zaoszczędzenie czasu.

Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już wykonywać przelewów przez internet, czy też stać w kolejce w banku lub na poczcie. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group