Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6395
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Za nami Bieg Pokoju

Środa, 18 maja 2022, 12:53
Aktualizacja: 12:54
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Za nami Bieg Pokoju
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wczoraj przez nasze miasto wiodła trasa biegu Pokoju – Sri Chinmoy Oneness–Home Peace Run. To niezwykły bieg z pochodnią, którą niosło setki tysięcy biegaczy – wolontariuszy w ponad 140 krajach.

Pochodnia symbolizuje wszystko co nas łączy niezależnie od naszej narodowości, kultury i wiary – symbolizuje przyjaźń, zrozumienie, pokój i harmonię. Nasi strażnicy czynnie włączyli się w jego organizację.

Straż Miejska udzielała wparcia w bezpiecznym przebiegu imprezy poprzez zabezpieczenie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Strażnicy starali się minimalizować utrudnienia dla kierowców i pieszych, związane z biegiem . Do uczestników sztafety dołączył również nasz funkcjonariusz starszy inspektor Zbigniew Rosicki, który od wielu lat czynnie bierze udział w wielu biegach charytatywnych. W tym roku w dniu 08.05.2022 r. w Poznaniu uczestniczył w biegu organizowanym pod hasłem Wings for life World Run 2022, który ma na celu wspieranie badań nad leczeniem rdzenia kręgowego. Strażnik biegał również w półmaratonach, w tym półmaratonie Toyoty organizowanym na terenie Wałbrzycha. Pomoc w organizacji i udział strażnika w sztafecie jest dla naszej jednostki dużym wyróżnieniem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group