Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”
Fot. organizatorzy
W siedzibie organizatora, Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, 28 marca odbył się II etap, II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”.

Z 13 szkół, które zgłosiły się do konkursu, w finale wzięło udział 5 wyłonionych z najwyższą sumą punktów: PSP nr 15 w Wałbrzychu - 78 pkt., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu - 76 pkt., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu - 62 pkt., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu - 61 pkt., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu - 58 pkt.

O ile etap I polegał na rozwiązaniu kilkunastu zadań testowych zamkniętych i kilku otwartych, to etap II konkursu był praktyczny i stanowił połączenie wiedzy z umiejętnościami praktycznymi oraz logicznym i strategicznym myśleniem.

Uczniowie rozwiązali 5 zadań z dziedzin: matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia z historią. Ideą konkursu jest pokazanie, iż matematyka nie jest jedynie nauką wykonywania działań na liczbach, lecz przede wszystkim doskonałym narzędziem w całej nauce. Konkurs kładzie nacisk na praktyczne wykorzystanie matematyki w różnych dziedzinach wiedzy. Konkurs służy pobudzaniu do kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia spójnego, interdyscyplinarnego modelu wiedzy uczniów oraz promowaniu pracy zespołowej i współzawodnictwa fair play.

Od bieżącego roku szkolnego wzrosła ranga konkursu, bowiem został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratorium oświaty. Skutkuje to możliwością wymienienia na świadectwie ukończenia szkoły tytułu laureata i finalisty konkursu interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”.

Tegoroczny konkurs miał niezwykle wyrównany poziom. O drużynowym zwycięstwie zadecydowały aż dwie dogrywki pomiędzy szkołami PSP nr 5 i PSP nr 26.

FINAŁ:

Klasyfikacja drużynowa: (uczniowie będący w składzie zwycięskiej drużyny otrzymają tytuł laureata)

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu

Nagrodą w Konkursie jest puchar ufundowany przez dyrektora PSP nr 15 Pawła Łuczyńskiego. Jest to puchar przechodni. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, otrzymała tabliczkę pamiątkową z nadanym tytułem „Maestro di Matematica Applicata”.

Klasyfikacja indywidualna: (zsumowane punkty indywidualne z I etapu + punkty zdobyte drużynowo w II etapie)

Tytuł laureata – Aleksandra Kaziniec - PSP nr 15
Finalista I stopnia - Filip Andrasz - PSP nr 28
Finalista II stopnia (ex equo) - Małgorzata Król - PSP nr 15 oraz Przemysław Bojarski - PSP nr 15.

W przerwie technicznej konkursu odbyła się Gala Talentów. Występy muzyczne i taneczne uczniów PSP nr 15 w Wałbrzychu umiliły i uświetniły tegoroczny konkurs „Matematica Applicata”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group