Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2186
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Zaalarmował ABW o podłożonej bombie

Wtorek, 31 stycznia 2012, 16:05
Aktualizacja: 16:06
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Zaalarmował ABW o podłożonej bombie
Fot. KPP w Kamiennej Górze
Kamiennogórscy policjanci zatrzymali 21–letniego mężczyznę, który chciał się popisać przed kolegami dzwoniąc do dyżurnego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z informacją, że posiada bombę. Zażądał 10 000 złotych. W przypadku, gdy ich nie dostanie, miał zdetonować ładunek wybuchowy.

ABW powiadomiło jednostkę policji w Kamiennej Górze, że to właśnie na terenie tego powiatu logował się rozmówca. Policjanci ustalili właściciela telefonu, z którego dzwoniono do ABW. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i psem do odnajdowania ładunków wybuchowych dokonali zatrzymania mieszkańca gminy Kamienna Góra. W miejscu zamieszkania nie odnaleziono żadnych ładunków wybuchowych czy też komponentów do ich produkcji.

Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się, że telefon do ABW był tylko żartem. Nie dowierzał, że może zostać ustalony. Uważał, że skoro dzwonił do ABW z niewielkiej wsi w powiecie kamiennogórskim, to był nie do odnalezienia. Dzwonił nawet do Agencji dwukrotnie śmiejąc się, że nie można go namierzyć. Jednak się mylił.

Z policyjnej celi na razie trafi do prokuratury, ponieważ funkcjonariusze złożyli wniosek o zastosowanie środków zapobiegawczych. Nieuchronnie za tego rodzaju żarty podejrzany odpowie przed sądem. Tego rodzaju przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group