Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4513
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zaangażowani w życie jednostki

Piątek, 16 lipca 2021, 7:36
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zaangażowani w życie jednostki
Fot. OSP Boguszów/facebook
Strażacy z OSP Boguszów postanowili zrzucić się i z prywatnych środków zakupić tablet Samsung z dostępem do internetu LTE, który trafił na wyposażenie samochodu GBA Mercedes Atego. Będzie on służył głównie do obsługi aplikacji E–Remiza.

Po uruchomieniu alarmu przez dyżurnego SK KM PSP Wałbrzych, na tablecie wyświetli się adres wraz z mapą i dokładną nawigacją do miejsca zdarzenia. Na mapie zaznaczone jest także położenie hydrantów i punktów czerpania wody na terenie Gminy Boguszów-Gorce oraz naniesione są ścieżki leśne i drogi pożarowe w lasach, a także terminal informujący dyżurnego o aktualnym statusie zastępu (wyjazd do zdarzenia, przybycie na miejsce, zakończenie działań, itd.).

Oprócz e-remizy, tablet umożliwia dostęp do internetu na miejscu zdarzenia, zainstalowane zostały aplikacje, dzięki którym dowódca może szybko uzyskać potrzebne informacje, np. dotyczące konstrukcji i zabezpieczeń pojazdów elektrycznych czy hybrydowych, podczas działań ratowniczych. Koszt zakupu urządzenia oraz rocznego abonamentu systemu "E-Remiza" to ponad 1200 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
40%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group