Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zaatakował nożem

Niedziela, 11 września 2011, 18:58
Aktualizacja: 19:00
Autor: red
Wałbrzych: Zaatakował nożem
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci bezpośrednio po zawiadomieniu w wyniku podjętych działań w rejonie miejsca napadu zatrzymali trzech podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. Przy jednym z nich policjanci zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie zaatakowali ofiarę. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu wałbrzyskiej komendy. Grozi im nawet do 12 lat pobytu za więziennymi kratami.

Wałbrzyscy policjanci V komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 49 i 50 lat podejrzewanych o brutalny napad na 58-letniego mieszkańca Szczawna-Zdroju.

Informację o pobitym mężczyźnie, leżącym przy ulicy Kolejowej, policjanci uzyskali od dyspozytora pogotowia ratunkowego. Na podstawie opisu wyglądu i ubioru sprawców, funkcjonariusze sprawdzający pobliski teren zatrzymali podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. Mężczyźni napadli na 58-letniego mieszkańca Szczawna-Zdroju zadając mu uderzenia pięściami oraz kopiąc go po całym ciele. Dodatkowo jeden z napastników używał podczas napadu scyzoryka, zadając ofierze rany kłute i cięte na obu rękach. Napadnięty 58-latek trafił do wałbrzyskiego szpitala. Jak się okazało ci sami podejrzani, dzień wcześniej również podbili tego właśnie mężczyznę zadając mu uderzenia jakimś przedmiotem, raniąc go w głowę. Ofiara miała wyraźne rany i opuchliznę od zadawanych razów. Według pokrzywdzonego, skradziono mu ponad 2 i pół tysiąca złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu wyjaśniając, że 58-latek niedawno ukradł jednemu z nich aparat telefoniczny, co było bezpośrednim motywem ich działania. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu wałbrzyskiej komendy.

Za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group