Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zabezpieczono nielegalne automaty do gier losowych

Piątek, 26 września 2014, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2014, 7:08
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zabezpieczono nielegalne automaty do gier losowych
Fot. użyczone
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z wałbrzyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 31–letniego mężczyznę, który wbrew przepisom ustawy prowadził salon gier losowych.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy na co dzień zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ściśle współpracowali ze Służbą Celną, zbierając szczegółowe informacje dotyczące urządzania nielegalnych gier na automatach w jednym z salonów znajdujących się na terenie marketu mieszczącego się przy ulicy Kusocińskiego w Wałbrzychu.

Po zgromadzeniu wszelkich materiałów dowodowych ujawniających, że ewidentnie dochodzi do łamania ustawy o grach losowych, podjęto działania zmierzające do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Okazał się nią 31-letni mieszkaniec Sulejówka. Mimo braku wszelkich zezwoleń wstawił urządzenia do gier. Pieniądze z tego procederu stanowiły dla niego stałe źródło utrzymania.

Policjanci zabezpieczyli 5 automatów o wartości 60 tysięcy złotych oraz gotówkę w kwocie prawie 3,5 tysiąca. Wstępne szacowane straty w wyniku działalności przestępczej wynoszą 100 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Wobec właściciela lokalu, w którym znajdowały się te urządzenia wszczęto już postępowanie karno-skarbowe.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group