Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Zabiegają o karetkę

Wtorek, 8 lutego 2022, 9:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Zabiegają o karetkę
Fot. Miasto Kamienna Góra
Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz zabiega o dodatkową karetkę dla całej Kotliny Kamiennogórskiej. W tej sprawie rozmawiał już z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim. Spotkał się także z dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Mariuszem Gierusem.
- Po zakończeniu prac na drodze S3 z pewnością będzie potrzeba szybkiego reagowania na ewentualne zdarzenia drogowe – uważa burmistrz Janusz Chodasewicz.

Obecnie powiat kamiennogórski obsługują dwie karetki, jedna z obsadą ratowników, druga załoga ma w swym składzie lekarza.

Dyrektor pogotowia Mariusz Gierus przyznał, że wygospodarowanie dodatkowego zespołu będzie trudne z powodu braków kadrowych. Wskazał, na możliwość dodatkowej specjalizacji istniejących zespołów karetek w zakresie ratownictwa drogowego.

- Podnoszenie jakości pracy i wzmacnianie kompetencji jest pożądanym kierunkiem. W obszarze naszego działania trasa S3 będzie jedyną drogą szybkiego ruchu. Zespoły kamiennogórskie mógłby się wyspecjalizować w obsłudze zdarzeń na tej trasie – uważa dyrektor Gierus.

Pracownicy pogotowia zostaliby skierowani na cykl szkoleń. Z uwagi na bliskość granicy możliwe są nawet kursy języka czeskiego. Samorządy powiatu kamiennogórskiego mogłoby sfinansować podnoszenie kwalifikacji pracowników pogotowia. Burmistrz Janusz Chodasewicz rozważa takie rozwiązanie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group