Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Żabska doceniona

Wtorek, 31 grudnia 2019, 14:05
Aktualizacja: Czwartek, 2 stycznia 2020, 9:05
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Żabska doceniona
Fot. archiwum
Już po raz czwarty portal branżowy WaszaTurystyka.pl przestawił listę „Najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. Po raz pierwszy w tym zacnym gonie znalazła się prezes Zamku Książ Anna Żabska.

Są to ludzie, którzy dzięki swoim dokonaniom zawodowym i podejmowanym decyzjom biznesowym lub politycznym przyczyniają się do zmian w szeroko rozumianej branży turystycznej.

W pierwszym etapie w gronie ekspertów tworzących tegoroczne jury, wybrano 318 nazwiska ze świata biur podróży, hotelarzy, branży MICE, przewoźników, ubezpieczycieli, działaczy turystycznego samorządu, urzędników samorządowych i państwowych, naukowców.

Eksperci otrzymali zadanie wybrania trzydziestu – w ich opinii – najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce?

Brano pod uwagę: wpływ na kształtowanie procesów i struktur polskiej turystyki, przyczynianie się do osiągania sukcesu przez polską turystykę, posiadane zasoby finansowe (własne lub organizacji, firmy przez daną osobę zarządzanej), wpływ na zatrudnienie ludzi, medialność, wiarygodność, popularność i wizerunek.

Z list przesłanych przez ekspertów utworzyła się lista 131 osób i z tych wybrano ostateczną 100.

1. Piotr Henicz, wiceprezes Itaki

2. Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland

3. Mariusz Jańczuk, prezes Itaki

100. Anna Żabska, prezes Zamku Książ

Doprowadziła do otwarcia trasy podziemnej pod zamkiem, którą przez rok odwiedziło ponad 100 tysięcy turystów. W tym zamek roku zwiedzi ok. 600 tysięcy gości. Prezes umiejętnie podtrzymuje zainteresowanie obiektem dzięki kreatywnemu podejściu do zmiany sposobu promocji i rozwoju oferty turystycznej. Książ stał się wzorcem do naśladowania przez inne obiekty tego typu. Pokazuje, jak skutecznie i efektywnie wygląda model zarządzania zabytkami, będącymi atrakcjami turystycznymi.

Źródło: Portal WaszaTurystyka.pl

Twoja reakcja na artykuł?

29
47%
Cieszy
3
5%
Hahaha
7
11%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
20
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group