Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zabytkowe pojazdy opanują Wałbrzych

Niedziela, 31 lipca 2016, 14:59
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Wałbrzych: Zabytkowe pojazdy opanują Wałbrzych
Fot. organizatorzy
W dniach 5–7 sierpnia na terenie powiatu wałbrzyskiego odbędzie się 4 Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Moto Weteran Wałbrzych pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

Na uczestników czeka malownicza trasa po Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, długości ok. 60 km. Rajd będzie imprezą towarzyską ze zwiedzaniem ciekawostek regionu i elementami rywalizacji sportowej.

Znakomita większość załóg przyjedzie już w piątek, aby odpocząć po podróży, gdyż prawie wszystkie samochody przyjadą do Wałbrzycha "o własnych siłach". Wieczorem organizatorzy podejmą gości zwyczajową biesiadą. Na trasę rajdu pierwsza załoga wyjedzie w sobotę 6 sierpnia o godzinie 9:00. Załogi są wypuszczane w odstępach jednominutowych, aby zaostrzyć rywalizację. Każda załoga dostanie od organizatora "itinerer" inaczej "road book", w którym za pomocą schematów skrzyżowań z zaznaczonym kierunkiem, zapisana jest trasa. Uczestnicy rajdu nie znają wcześniej przebiegu trasy i muszą się wykazać własnymi umiejętnościami orientacji w terenie. Na trasie rozlokowanych zostało kilka Punktów Kontroli Przejazdu, gdzie załogi będą wykonywać zadania sprawnościowe i wiedzowe.

Około godziny 10:30 załogi przyjadą zwiedzać Pałac w Jedlince. Następnym punktem na trasie, gdzie będzie można podziwiać perełki motoryzacji, jest ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "WODNIAK" Hotel Restauracja Maria Antonina (około godziny 13:00).

Pierwsza prezentacja pojazdów rozpocznie się około godziny 15:00 na Placu Zdrojowym w Jedlinie Zdrój. Stamtąd uczestnicy udadzą się w dalszą trasę. Mieszkańców Wałbrzycha zapraszamy na wałbrzyski Rynek o godzinie 15:00. Zostaną tam przeprowadzone gry i zabawy, wyjaśnione zasady uczestnictwa w takim rajdzie, kilka słów powiedzą zaproszeni goście. Organizator przeprowadzi Plebiscyt Publiczności. Wszystko to podczas głównej Prezentacji Pojazdów i Pokazu Elegancji, które rozpoczną się o godzinie 16:00 w wałbrzyskim Rynku. Tutaj pojazdy będzie można podziwiać do godziny 18:00. Na koniec uroczyście zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia. Z wałbrzyskiego Rynku uczestnicy wyjadą do hotelu, aby odpocząć i przygotować się do Balu Komandorskiego, na którym zostaną ogłoszone wyniki 4 Wałbrzyskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Partnerzy: Miasto Wałbrzych, Polski Związek Motorowy, Stowarzyszenie Struś Bikers, Gmina Walim, gmina Jedlina-Zdrój, Hotel Restauracja Maria, Zamek Grodno, Stowarzyszenie Edukacyjno-Wychowawcze Ziemi Wałbrzyskiej "Azymut".

SPONSORZY: Renerdeau Transport-Serwis, Auto-Komplex Mirosław Durko, Czaszka Garage.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group