Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5874
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Zaczęli prace na cmentarzu

Środa, 27 września 2023, 8:35
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Zaczęli prace na cmentarzu
Fot. Miasto Kamienna Góra
Rozpoczęły się prace budowlane na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze.

Pracownicy spółki wodociągowej na zlecenie miasta Kamienna Góra doprowadzili tam wodę pitną. Dziś są dostępne trzy źródła poboru. Docelowo będzie pięć kranów w różnych częściach nekropoli.

- Dotychczas woda na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej pochodziła ze studni gromadzących wody gruntowe. Gdy było sucho, były problemy z zaopatrzeniem. Ogromnie cieszę się, że udało się rozwiązać tę trwającą od wielu lat niedogodność – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Firma Rokom, która zwyciężyła w przetargu na przebudowę cmentarnych alejek oraz budowę domu pogrzebowego też przystąpiła do robót.

- W ramach umowy ma wyłożyć kostką 370 mb głównych alejek cmentarza i zbudować budynek o powierzchni 200 m kw. Całość będzie kosztować prawie 5 mln zł, z czego 4,4 mln zł to pieniądze z Polskiego Ładu. Na wykonanie prac ma czas do 7 października przyszłego roku – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

W nowym domu pogrzebowym każdy, niezależnie od wyznania, będzie mógł w sposób godny pożegnać swoich zmarłych. Do tej pory takiego miejsca w Kamiennej Górze nie było.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group