Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3080
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zadbali o seniorów

Wiadomości: Jedlina-Zdrój
Czwartek, 18 kwietnia 2019, 14:28
Aktualizacja: 14:29
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Władze Jedliny–Zdroju i Głuszycy zadbały o bezpieczeństwo swoich seniorów: wyposażą ich w "bransoletki życia". Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa na Dolnym Śląsku.

"Bransoletki życia" to niewielkie, elektroniczne bransoletki przypominające zegarek. Pozwalają na szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia za pomocą jednego przycisku. Bransoletki wyposażone są w czujnik tętna, moduł GPS i przycisk SOS. Umożliwiają zdalne monitorowanie stanu zdrowia i w razie potrzeby szybką reakcję, nawet bez udziału użytkownika. Dane z bransoletki przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo specjaliści monitorują te dane i w każdej chwili mogą odpowiednio zareagować - na przykład wezwać pogotowie.

W Sali Orła Białego Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój podpisana została dzisiaj stosowna umowa z firmą Comarch. Na mocy tej umowy do jedlińskich i głuszyckich seniorów trafią 32 takie bransoletki. Warto podkreślić, że poza monitorowaniem stanu zdrowia i możliwością natychmiastowego wezwania pomocy bransoletki dają użytkownikom coś równie cennego - poczucie bezpieczeństwa. O korzyściach z podpisanej dzisiaj umowy mówił Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju:

- Traktujemy to jako program pilotażowy, skierowany do 16 mieszkańców - osób powyżej 65 roku życia. Przede wszystkim tę bransoletkę chcemy skierować do osób samotnych, osób starszych, które mieszkają same, które nie mają rodziny w bliskim otoczeniu. Ta bransoletka ma przede wszystkim dawać poczucie bezpieczeństwa. To jest pierwszy taki program na Dolnym Śląsku. Czytaliśmy o programach firmy Comarch w Małopolsce, było wiele doniesień prasowych z dużych miast - Łodzi, Warszawy, Krakowa i postanowiliśmy wspólnie z Burmistrzem Głuszycy taki program zaimplementować w naszej Aglomeracji, w naszych miastach. Zobaczymy po 12 miesiącach jakie będzie miał uznanie wśród naszych mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group