Czytających: 4931

Boguszów-Gorce: Zagłębie zapunktowało

Wtorek, 4 maja 2021, 8:21
Aktualizacja: 8:29
Bardzo cenną wygraną w meczu wyjazdowym zanotowali piłkarze wałbrzyskiego Zagłębia.

Po niezbyt fortunnym początku rundy wiosennej, tym razem piłkarze Zagłębia pojechali na mecz do Gorc, gdzie ich przeciwnikiem był zespół Górnika. Gospodarze świetnie weszli w mecz i już w 2. minucie po golu Rafała Krawczyńskiego prowadzili 1-0. Zagłębie podrażnione takim obrotem spraw wyrównało już w 17. minucie, a na liste strzelców wpisał się Jakub Fijałkowski. Do przerwy więcej goli już nie padło. W drugiej odsłonie obie ekipy miały swoje szanse na zmianę wyniku, ale dopiero w 81. minucie decydujący atak przeprowadzili przyjezdni i trafili do bramki Gorc. Bohaterem Zagłębia został Krzysztof Prus.

Górnik Gorce - Zagłębie Wałbrzych 1-2 (1-1)

Górnik: Sz.Garwol - Krawczyński, W.Garwol, Klimek (68' Rowiński), Gotówko, Ostrowski, Mokrzycki (69' Jerzyk), Mielnik, Filip, Bejnarowicz, Jaworski

Zagłębie: Machowski - W.Smoczyk (62' P.Smoczyk), Kostko (82' Prusinowski), Wojciechowski, Sabiniarz, Mlostek (60' Górecki), Prus, Pawełek, Fijałkowski, Śmieszek, Michalak.