Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2442
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagraj w filmie o księżnej Daisy! Castingi we Wrocławiu i w Wałbrzychu

Poniedziałek, 2 maja 2011, 8:46
Aktualizacja: 10:19
Autor: Sven
Wałbrzych: Zagraj w filmie o księżnej Daisy! Castingi we Wrocławiu i w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Jeśli marzysz o zagraniu w fabularyzowanym filmie dokumentalnym i chcesz bliżej poznać historię Dolnego Śląska – dołącz do ekipy filmowej.

Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, czyli księżna Daisy, uważana była za jedną z najpiękniejszych kobiet przełomu wieków, a jej postać ściśle związana jest z naszym regionem. Film „Księżna Daisy”, produkowany przez Telewizję Polską Oddział we Wrocławiu i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, stanowić będzie jedyną produkcję dokumentalną związaną z Daisy. Poszukujemy odtwórców ról pierwszoplanowych i statystów do scen zbiorowych w następujących kategoriach wiekowych:
- dzieci (7-15 lat), - mężczyzn (25-35 lat),
- kobiet (18-25 lat), - kobiet i mężczyzn (40-60 lat).

Rejestracja on-line już trwa. Przeprowadzone zostaną dwie edycje castingu:
- 9 maja 2011 - Ośrodek Telewizji Polskiej we Wrocławiu, ul. Karkonoska 8, studio S1, od godziny 12.00.
- 10 maja 2011 – Zamek Książ w Wałbrzychu, od godziny 12.00.
Więcej informacji, opis postaci, regulamin castingu oraz zgłoszenia on-line na stronie internetowej www.createyourself.pl

Osoby, które najpóźniej do dnia 8 maja 2011 do godziny 12:00 zarejestrują się on-line za pośrednictwem strony www otrzymują gwarancję udziału w wybranej edycji castingu niezależnie od ilości osób chętnych do udziału w dniu castingu. Stworzony materiał telewizyjny będzie cennym środkiem dydaktycznym, umożliwiającym poznanie tajemnic Dolnego Śląska przez jego mieszkańców. Będzie także pretekstem do bliższego zaznajomienia się z często burzliwymi dziejami Zamku Książ i uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju. Planowana jest nie tylko emisja telewizyjna filmu, ale też przekazanie produkcji do szkół i bibliotek powiatowych na terenie regionu, tym samym nie tylko promując niezwykłą sylwetkę księżnej, lecz także miejscowości uwiecznionych na małym ekranie. Emisja filmu realizowana będzie na antenie TVP Wrocław oraz w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group