Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zagrali dla Ewy

Piątek, 25 czerwca 2021, 10:39
Aktualizacja: 12:41
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zagrali dla Ewy
Fot. Młode Wilki
Szkółka Piłkarska Młode Wilki dziękuje wszystkim zespołom, które pojawiły się w Szczawnie, aby zgrać w turnieju. Głównym celem była dobra zabawa oraz zbiórka środków na leczenie Pani Ewy. Dziękujemy za każdą złotówkę, którą wrzuciliście do puszki. Całą zebraną kwotę przekazaliśmy rodzinie Ewy tuż po zakończonym turnieju.

Ewa - mama, córka, siostra, ciocia, przyjaciółka, serdeczna koleżanka, niezłomna miłośniczka sportu i nauczycielka wychowania fizycznego - potrzebuje wsparcia.

1 czerwca, dzięki alarmowi jej mamy i szybkiej reakcji bliskich współpracowników, została znaleziona w miejscu pracy. Wezwano pogotowie. Miała problemy z mową i podejrzewano udar, ale w szpitalu okazało się, że to tętniak. Została dwukrotnie zoperowana, ale krwiak był rozległy i zajął spory obszar jednej z półkul mózgowych. W chwili obecnej Ewa pozostaje w śpiączce, jest pod respiratorem i nie reaguje na zewnętrzne bodźce.

- Rodzina zdecydowała się na przekazanie Ewy w ręce specjalistów, którzy zajmą się postawieniem jej na nogi oraz rehabilitacją. Na chwilę obecną decydują się na Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie – informuje koleżanka Ewy, Joanna Pośnik.

Zwraca się ona do wszystkich o pomoc i wsparcie finansowe Ewy oraz jej bliskich. Miesiąc rehabilitacji to koszt od 18 do 25 tysięcy złotych, w zależności od stanu pacjenta.

- Nie jesteśmy w stanie określić jak długo potrwa jej leczenie. Ewy córka, młoda i utalentowana siatkarka, w tej chwili pozostaje pod opieką dziadków, którzy robią wszystko, by zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa i normalności. Ich z kolei wspiera jej siostra i przyjaciele. W tej sytuacji jednak to za mało, dlatego proszę o wsparcie – mówi pani Joanna.

Ewa jest osobą, która zawsze służyła pomocą innym. Dotychczas co roku była wolontariuszką WOŚP, zawsze ma otwarte serce na innych. Ewa kocha życie - biega, jeździ na rowerze, motywuje młodych ludzi do aktywności, kocha podróże, szczególnie nad polskie morze, i uwielbia smak kawy.

Więcej o trwającej zbiórce możecie przeczytać tutaj: https://zrzutka.pl/43sx9x.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group