Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zagrali Pozytywnie

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 października 2009, 7:44
Aktualizacja: 9:40
Autor: Jaro
Fot. jaro
Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w największym w Wałbrzychu przeglądzie piosenki chrześcijańskiej „Pozytywne granie”.

Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” powstał w roku śmierci papieża Jana Pawła II. Był kontynuacją tego, co zaczęło się podczas wspólnej mszy ma stadionie. Teraz przegląd żyje już własnym życiem i stanowi, wielką, pozytywną jakość, jakiej dotychczas w Wałbrzychu brakowało.

24 października w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu przegląd odbył się już po raz piąty. Patronat nad nim objęli: Biskup Świdnicki Ignacy Dec oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Piotr Kruczkowski. Przegląd rozpoczął się o godzinie 10.00 uroczystą Mszą Świętą, której pod nieobecność biskupa przewodniczył ks. infułat Józef Strugarek.

23 zespoły szkolne, schole parafialne, chóry, zespoły instrumentalno-wokalne, osoby w różnym wieku, zaprezentowały słuchaczom różnorodny repertuar. W sumie na scenie wystąpiły ok. 370 osób.

Każdy z uczestników otrzymał płytę CD z zarejestrowanymi utworami, których można było wysłuchać na ubiegłorocznym przeglądzie oraz okolicznościową plakietkę i dyplom. Tegoroczny przegląd również został zarejestrowany, a organizatorzy planują wydać kolejną już płytę. To duże wyróżnienie dla zespołów biorących udział w przeglądzie.

Organizatorami tegorocznego przeglądu byli: Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, OSIR i Miejski Zakład Usług Komunalnych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 26-10-2009 8:02
Kampania wyborcza za pieniadze podatnikow rozpoczeta.
~mirek 26-10-2009 11:16
Nie rozumiem co masz na myśli ~Rebel Yell. Chodzi ci o to, ze od pięciu lat dzieciaki śpiewają w kampanii wyborczej? Chyba jakaś psychoza niektórych opanowała z tą kampanią, jakie wybory, kiedy? W demokracji zawsze są jakieś wybory, to w takim razie nie może być już normalnego życia, bo zaraz kampania?
~ 19-10-2011 23:52
Super pozytywna impreza. Więcej takich powinno być.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group