Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zagrali w bocce

Czwartek, 7 listopada 2019, 9:49
Aktualizacja: Piątek, 8 listopada 2019, 8:16
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zagrali w bocce
Fot. JAZ
Fundacja „Zielone Wzgórze” po raz kolejny zorganizowała Mistrzostwa Wałbrzycha w Bocce osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zespoły rywalizowały w Hali Wałbrzyskich Mistrzów w Wałbrzychu.

Hala przy ulicy Wysockiego często gości zawodników mniej znanych dyscyplin sportowych. Tym razem Bocce, które przypomina swoimi zasadami znane w regionie petanque. Same Mistrzostwa przyciągnęły zawodników ze Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha i najbliższych miejscowości. Rywalizacja była zacięta i toczyła się niemal do ostatniego pojedynku. Dla zawodników najważniejsza jednak była dobra zabawa, ale też pamiątkowe nagrody i wsparcie kibiców, którzy usiedli na trybunach Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

Bocce to gra podobna i związana ściśle z petanque. Zasady bocce przypominają zasady gry w bule - generalnie chodzi o to, aby za pomocą rzutu umieścić swoje duże kule jak najbliżej małej, wspólnej dla wszystkich graczy kulki, znajdującej się na boisku o średnich wymiarach 24 na 3 metry. Ilość dużych kul, zlokalizowanych bliżej małej kulki niż kule przeciwników daje sumę punktów w danej partii.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
33%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group