Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Zainaugurowali rok i Uniwersytet

Poniedziałek, 9 października 2017, 12:14
Aktualizacja: 13:17
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Zainaugurowali rok i Uniwersytet
Fot. Piotr Skomorokiewicz
W minioną sobotę, 7 października odbyła się uroczysta inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnym Borze.

- Andrzej Rybiński śpiewał: „Nie liczę godzin i lat”, a ja powiem, nie liczmy godzin i lat. Przecież to nie my się starzejemy, tylko nasze dzieci. Nie pozostawajmy wyłączne na ich usługi. My też jedźmy do kina, wyjdźmy do siebie, ubierzmy się ładnie, przygotujmy fryzury i makijaże i nie pozwalajmy odsunąć się na bok – mówiła do zebranych na sali w Centrum Kultury w Czarnym Borze Zofia Bąk, starosta grupy.

Jest to pierwszy rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnym Borze. Dotychczas na zajęcia zapisało się ponad 50 osób, a chętni wciąż mogą zapisywać się na czarnoborski Uniwersytet. Zadowolenia z faktu powstania kolejnej instytucji w Gminie Czarny Bór i sporego zainteresowania wśród seniorów nie krył podczas inauguracji wójt Adam Górecki.
- Mamy 2 stowarzyszenia zrzeszające seniorów: Stowarzyszenie „Atrakcyjni” z Czarnego Boru i Klub Seniora z Witkowa. Cieszę się, że kolejna forma aktywizacji dla tej grupy wiekowej spotkała się z takim zainteresowaniem. Powstanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnym Borze wpisuje się w hasło naszej Gminy, Gminy ludzi z pasją.

Po przemówieniach członkowie komitetu założycielskiego złożyli swoje podpisy na Akcie Założycielskim UTW w Czarnym Borze. Było również uroczyste złożenie ślubowania, rozdanie indeksów i odśpiewanie „Gaudeamus igitur” przez chór UTW w Wałbrzychu. Wykład inauguracyjny wygłosił dr Jerzy Tutaj, wykładowca Politechniki Wrocławskiej i główny konsultant przy utworzeniu czarnoborskiego UTW.

Na uroczystości obecni byli m.in. księża z parafii Czarny Bór i Witków, sołtysi sołectw z Gminy Czarny Bór oraz przedstawicieli UTW z Nowej Rudy, Lubawki i Wałbrzycha.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group