Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zainaugurowali Szczawieńskie Spotkania Artystyczne

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 1 lutego 2019, 14:46
Autor: red
Fot. Kazimierz Kozakiewicz
Teatr Zdrojowy im.Henryka Wieniawskiego zainaugurował nowy cykl comiesięcznych spotkań z twórcami – poetami, muzykami, malarzami, dla których sztuka jest jednym ze sposobów komunikowania się ze światem.

Wieczory w Sali Kameralnej służyć będą nie tylko prezentacji ich dorobku, ale także integracji środowiska artystycznego wokół szczawieńskiego Teatru. Cykl wydarzeń został objęty patronatem przez Burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka. Gościem Pierwszego Wieczoru, nowego pomysłu programowego dyrektor teatru Marzeny Sobczyk - Szczawieńskie Spotkania Artystyczne - był muzyk i poeta Włodzimierz Brzeziński.
Włodzimierz Brzeziński na co dzień jest skrzypkiem w Filharmonii Sudeckiej, ale gra też na gitarze, pisze wiersze i satyry. Z każdej strony zaprezentował się publiczności podczas spotkania w Teatrze Zdrojowym. Podobały się refleksyjne wiersze autora z zadumą nad urokiem świata, przemijaniem, relacjami z ludźmi. Rozbawiły słuchaczy teksty satyryczne pokazujące dystans autora do codzienności i do samego siebie. Najbardziej chyba jednak podobały się piosenki poetyckie i ballady, które śpiewał akompaniując sobie na gitarze.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Troll 2-02-2019 1:06
Hm..Na Zachodzie bez zmian, czyli odgrzewany sos pod szyldem TWA ( Towarzysrtwo Wzajemnej Adoracji).Kompletny brak dbiutów, tylko "wysługa lat' ..od lat.
~pikuś 2-02-2019 12:38
gdzie tłumy słuchaczy
~pikuś 2-02-2019 12:40
a kasiórka leci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group